Obserwuj w Google News

Jack Kehler nie żyje. Aktor znany z filmu "Big Lebowski" i serialu "Kości" miał 75 lat

2 min. czytania
10.05.2022 11:10

Zmarł Jack Kehler - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, znany z ról w produkcjach, "Big Lebowski", "Kości" czy "Faceci w czerni II". Miał 75 lat.

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

7 maja 2022 roku zmarł Jack Kehler. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Odszedł w wieku 75 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Jack Kehler nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Kehlera poinformował syn aktora - Eddie Kehler. W rozmowie z portalem mężczyzna potwierdził, że artysta zmarł w szpitalu Cedars Sinai Medical Center w Los Angeles w wyniku komplikacji spowodowanych białaczką.

Jack Kehler urodził się 22 maja 1946 roku w Filadelfii. Przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie pracował jako kelner, by podążać za swoim marzeniem o byciu aktorem. Studiował w The Actors Studio pod okiem Sanforda Meisnera i Wynna Handmana. Jako 24-latek zadebiutował na deskach nowojorskich teatrów. Przed kamerą po raz pierwszy wystąpił w roku 1983 w filmie science fiction "Dziwni najeźdźcy". Pierwszym serialem z udziałem Kehlera była produkcja z 1986 roku pod tytułem "Posterunek przy Hill Street".

Redakcja poleca

W filmografii aktora pojawiły się też takie tytuły, jak "Rok smoka", "Fresno", "Detektyw Hunter", "Cagney i Lacey", "Krwawy klejnot", "Moment krytyczny", "Prawnicy z Miasta Aniołów", "Kocham cię na zabój", "Detektyw w sutannie", "Dragnet", "Paradise, znaczy raj", "Na fali", "Białe piaski", "Opowieści z krypty", "Star Trek: Stacja kosmiczna", "Prawdziwe przygody mamy morderczyni", "Przystanek Alaska", "Wodny świat", "Babilon 5", "The Invaders", "Sliders - Piąty wymiar", "Zagubiona autostrada", "Morderstwo", "Ostry dyżur", "Austin Powers 2: Szpieg, który nie umiera nigdy", "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", "Tajne przez poufne", "Jak pan może, panie doktorze?", "Potyczki Amy", "Anioł ciemności", "Siódme niebo", "Randka z gwiazdą", "Detektyw Monk", "Dowody zbrodni", "Mentalista", "Mad Men", "Agenci NCIS: Los Angeles", czy "Człowiek z Wysokiego Zamku".

Najbardziej znane role Kehlera to właściciel mieszkania, w którym żył Koleś w filmie "Big Lebowski", Malaki Wallace z serialu "Kości" oraz Ben z "Facetów w czerni II". Ostatnią produkcją z udziałem aktora jest wciąż powstający film "The Platinum Loop". W trwającej ponad 30 lat karierze Kehler miał na swoim koncie około 170 ról.

Redakcja poleca

Jack Kehler pozostawił swoją żonę Shawnę Casey, syna i synową Eddiego i Mari-Anne Kehlerów oraz wnuka Liama. 

RadioZET.pl/Deadline

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]