Obserwuj w Google News

Maciej Stuhr gwiazdą zagranicznego serialu. Kogo gra w produkcji "Polizeiruf 110?"

2 min. czytania
13.10.2020 17:59

Maciej Stuhr jest jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Aktor może liczyć na angaż zarówno w polskich, jak i zagranicznych produkcjach. Jak się okazuje, Stuhr jest gwiazdą niemieckiego serialu "Polizeiruf 110?". Kogo tam gra?

Maciej Stuhr
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

Maciej Stuhr jest jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Na swoim koncie ma mnóstwo ról serialowych, filmowych i teatralnych. Aktor dostaje też propozycje z zagranicy, a jedną z jego najnowszych kreacji jest rola w popularnym niemieckim serialu "Polizeiruf 110".

Maciej Stuhr w zagranicznej produkcji wciela się w rolę sędziego prowadzącego sprawę budowy elektrowni jądrowej na granicy z Polską. Warto podkreślić, że to nie jedyne polskie nazwisko w niemieckim serialu. W produkcji widzowie mogli zobaczyć już m.in. Emila Karewicza, Teresę Lipowską oraz  Agatę Buzek.

Maciej Stuhr gwiazdą niemieckiego serialu. Kogo tam gra?

"Polizeiruf 110" to popularny niemiecki serial, który jest produkowany już od 1971 roku. Fabułę serialu tworzą oddzielne epizody z praktyki niemieckiej policji kryminalnej. W serialu poruszane są takie tematy jak m.in. kradzieże, oszustwa oraz przemoc w rodzinie.

Maciej Stuhr na dużym ekranie zadebiutował rolą Piotrka w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Dekalog X". Poza wieloma rolami serialowymi i filmowymi na swoim koncie ma również mnóstwo kreacji teatralnych. Zagrał m.in. homoseksualnego Joe Portera Pitta w sztuce "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Wykreował również postać Cosme McMoona, pianisty Florence Foster Jenkins w spektaklu "Boska!" Petera Quiltera. Od 2008 roku jest aktorem warszawskiego Nowego Teatru. Widzowie znają go z takich spektakli jak m.in."(A)pollonia",  "Koniec" oraz "Kabaret warszawski".

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl