Obserwuj w Google News

Cezary Pazura ocenił "13 posterunek" po 26 latach. Czy da się dziś oglądać kultowy serial?

2 min. czytania
14.06.2023 11:57
Zareaguj Reakcja

Co Cezary Pazura sądzi na temat serialu "13 posterunek" po niemal 30 latach od premiery? Aktor dość jasno wyraził swoje zdanie o słynnym sitcomie.

Cezary Pazura - 13 posterunek - kadr z serialu
fot. Materiały prasowe/Canal+

Od premiery "13 posterunku" minęło 26 lat. Cezary Pazura ocenił kultowy sitcom z perspektywy czasu. Czy da się go wciąż oglądać?

"13 posterunek": Cezary Pazura ocenił serial po latach

Przełom lat 90. i 00. należał do Pazury. Aktor grał wówczas w największych hitach polskiego kina i telewizji, posiadając niezliczone grono fanów. Największą rozpoznawalność przyniosły mu role komediowe. Między innymi w kultowym serialu Canal+ - "13 posterunek".

Redakcja poleca

Pazura został zapytany przez serwis Plejada, co sądzi na temat serialu, który bawił Polaków pod koniec XX wieku. W końcu minęło niemal 30 lat od premiery. W tym czasie wiele produkcji, szczególnie komediowych, nie zestarzało się zbyt dobrze. Mimo tego, że aktor zdaje sobie sprawę z faktu, że poczucie humoru na przestrzeni dekad się zmieniło, uważa, że "13 posterunek" nadal może dostarczać widzom rozrywki. Czu gdyby sitcom powstał dzisiaj, miałby taką samą szansę na sukces?

Pewnie tak, ale pewnie też inaczej spróbowalibyśmy to opowiedzieć. (...) Na tym polega siła dobrego żartu, że on się nie starzeje.

Dowodem na przytoczone wyżej słowa jest instagramowy post Pazury sprzed kilku miesięcy, kiedy wybuchła słynna afera granatnikowa, kiedy to Komendant Główny Policji generał Jarosław Szymczyk, przypadkowo odpalił granatnik w swoim biurze. Mimo niebezpiecznej sytuacji, do której dopuścił, nie został odwołany ze stanowiska, a swój błąd tłumaczył tym, że... myślał, iż broń to głośnik. Aktor zamieścił wówczas kadr z "13 posterunku" z wymownym podpisem.

Pazura w rozmowie z Plejadą zdradził też, dlaczego jego zdaniem perypetie niezbyt kompetentnych policjantów stały się tak popularne.

"13 posterunek"  był wymyślony jako serial dla wszystkich. I dla  młodzieży, i dla dzieciaków, i dla dorosłych. Myśmy tam dochodzili do  pewnego momentu skojarzenia i dalej już nie. To raczej wszystko było smaczne i zjadliwe, dlatego wszystkim się podobało.

Wygląda na to, że dzisiaj "13 posterunek" nie tylko nadal byłby aktualny, ale życie mogłoby pisać scenariusze do kolejnych odcinków.

"13 posterunek": o czym był serial z Cezarym Pazurą?

Produkcja w reżyserii Macieja Ślesickiego zadebiutowała na antenie Canal+ w grudniu 1997 roku, a kilka miesięcy później trafiła na Polsat. "13 posterunek" składał się z 41 odcinków podzielonych na 2 sezony. Fabuła opowiadała o zwariowanych i absurdalnych losach pracowników tytułowego posterunku. Każda z postaci była niezwykle barwna i wyśmiewała nie tylko stereotypowe cechy polskich policjantów, ale także ogólne przywary społeczeństwa przełomu wieków.

W rolach głównych wystąpili Cezary Pazura, Aleksandra Woźniak, Marek Perepeczko, Piotr Zelt, Paweł Burczyk, Marek Walczewski, Joanna Sienkiewicz, Agnieszka Włodarczyk, Dorota Chotecka, Ewa Szykulska, Joanna Jędrejek oraz Arkadiusz Jakubik.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Plejada/Instagram