Obserwuj w Google News

Daria Ładocha o dramacie po porodzie. „Miałam depresję. Nikomu nie powiedziałam”

2 min. czytania
14.03.2023 13:07
Zareaguj Reakcja

Daria Ładocha udzieliła bardzo szczerego wywiadu Szymonowi Majewskiemu. Gwiazda programu „Azja Express” opowiedziała w audycji „Nie mam pytań” m.in. o niezwykle ciężkich chwilach po pierwszym porodzie. „Miałam depresję poporodową przez rok. Wstydziłam się jej” – wyznała dziennikarka.

Daria Ładocha Radio ZET
fot. Radio ZET

Daria Ładocha to obecnie jedna z najpopularniejszych dziennikarek kulinarnych. Jej pracę w kuchni podglądać mogą m.in. widzowie „Dzień Dobry TVN”, gdzie prezentuje swoje najróżniejsze przepisy. Prezenterka jest także prowadzącą najnowszej edycji „Azja Express”.

Azja Express: policja na planie programu. Ładocha ujawnia kulisy: "Wszedł pod moją sukienkę"

Daria Ładocha o dramacie po porodzie. „Miałam depresję. Nikomu nie powiedziałam”

Daria Ładocha jest szczęśliwą mamą dwóch córek. W trakcie wizyty w Radiu ZET opowiedziała o dramacie, z którym zmagała się po pierwszym porodzie. Wszystko przez szokującą pomyłkę w szpitalu. Miała wtedy 28 lat.

Miałam bardzo trudny poród z pierwszą córką. Słowa, które padły, były nadużyciem, bo powiedziano mi, że moja córka nie przeżyła porodu. To była położna. Urodziłam dziecko i powiedziano mi, że nie żyje. Potem okazało się, że wszystko jest dobrze, natomiast tak strasznie się bałam, że będzie coś z nią nie tak, bo mnie ostrzegano, że mogą się stać różne rzeczy. Bałam się, że zrobię coś nie tak.

Redakcja poleca

Dziennikarka przyznała, że te doświadczenia wywołały u niej  depresję poporodową, z która walczyła przez rok: „Wstydziłam się jej. Miałam do siebie żal. Byłam zła. Nienawidziłam siebie za to, że nie umiem sobie poradzić. Nikomu nie powiedziałam. Nie pamiętam pierwszego roku życia mojego dziecka”.

Daria Ładocha zdecydowała się poprosić o pomoc: „Trafiłam na neurolożkę, która powiedziała, co się ze mną dzieje. Wzięła mnie trochę za fraki, potrząsnęła mną i powiedziała: "Dziecko jest zdrowe. Pani jest zdrowa. Teraz trzeba sobie szybciutko poradzić". Poradziłam sobie akurat bez leków. Zdałam sobie z tego sprawę i wtedy dużo łatwiej się pracuje”.

Pełna rozmowa z Darią Ładochą w "Nie mam pytań" dostępna jest poniżej: