Obserwuj w Google News

Wyciekła policyjna notatka z zatrzymania Królikowskiego. Akcja „z polecenia kierownika”

2 min. czytania
22.02.2023 12:37
Zareaguj Reakcja

Antoni Królikowski został zatrzymany 18 lutego na warszawskiej Woli. Aktor był trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC. Media dowiedziały się, co znalazło się w szczegółach z notatki służbowej, którą spisała policja na miejscu zdarzenia.

Antoni Królikowski
fot. TRICOLORS/East News

Temat zatrzymania Antoniego Królikowskiego jest grzany przez media od kilku dni. Wiadomo, że 34-latek był trzeźwy, ale narkotest wykrył THC. Aktor trafił na komendę i niedługo potem został wypuszczony. Zatrzymano mu jedynie prawo jazdy i oddano samochód. Antoni Królikowski wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że zażywał jedynie medyczną marihuanę. Zasugerował, że za poinformowaniem policji mogła stać nieprzychylna mu osoba.

Zobacz także:  Mama Antoniego Królikowskiego komentuje zatrzymanie syna. Ma dość

Wyciekła notatka z zatrzymania Antoniego Królikowskiego

Na razie wiadomo, że sprawą zainteresowała się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Jednak zanim Antoni Królikowski dowie się, co może mu grozić i jakie oskarżenia usłyszy, należy poczekać na wyniki badań krwi.

- […] narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie używam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testytłumaczył Antoni Królikowski.

„Faktowi” udało się dotrzeć do policyjnej notatki z dnia 18 lutego. Jak podaje tabloid, dokładnie o godzinie 15:35 funkcjonariusze otrzymali polecenie od kierownika, aby pojechali na ulicę Kolejową. Mieli tam trafić na audi, które prowadzić miał nietrzeźwy i odurzony kierowca.

Policjanci po dotarciu na miejsce zatrzymali rzeczony pojazd. Kierowcą okazał się Antoni Królikowski. Badanie alkomatem AlcoBlow nr B-23 wykazało, że 34-latek jest trzeźwy, a narkotest Sotoxa Mobile Test System wykrył THC.

Redakcja poleca

Z notatki służbowej można się też dowiedzieć, że audi przekazano za pokwitowaniem osobie wskazanej przez aktora. Z kolei Antoni Królikowski wraz ze służbami pojechał do Szpitala Praskiego w celu pobrania krwi. Gdy aktor był już na komisariacie, zgłosił się jego prawnik.

Antoni Królikowski otrzymał też wystawione wezwanie do stawienia się na komisariacie całkiem niedługo – w marcu. Następnie zatrzymano mu prawo jazdy i wypuszczono do domu. Przeszukanie auta nie wykazało, aby w środku znajdowały się narkotyki czy inne środki odurzające. Aktor nie miał ich też przy sobie.

RadioZET.pl/Fakt.pl

10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News