Zamknij

Wnuczka Franciszka Pieczki potrzebuje pomocy finansowej

28.11.2022 16:56

Wnuczka Fanciszka Pieczki, Alicja, jest w potrzebie. Zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które pomogą jej dokończyć produkcję filmu "Hańba". "Liczymy na to, że znajdą się jakieś wspaniałe osoby" – czytamy w opisie.

Wnuczka Franciszka Pieczki potrzebuje pomocy finansowej
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Alicja Pieczka jest wnuczką gwiazdy "Czterech pancernych i psa" oraz "Rancza" — Franciszka Pieczki. Niedługo przed śmiercią legendarnego artysty dwa pokolenia rodu Pieczków spotkały się na planie zdjęciowym. Film "Hańba" był ostatnim projektem Franciszka Pieczki. Jego wnuczka pracowała przy nim w roli kierowniczki produkcji.

Niestety aktor nie doczekał premiery "Hańby". Zmarł 23 września 2022 roku.

Zobacz także: Franciszek Pieczka nie żyje. Gwiazdy "Rancza" żegnają aktora

Alicja Pieczka potrzebuje pomocy finansowej

Produkcja filmu "Hańba" w reżyserii Tomasza Gąsiorowskiego jest na ostatniej prostej. Premierę opóźnia jednak brak funduszy. W związku z tym powstała zbiórka pieniędzy, która ma wspomóc ekipę filmową.

Film wyszedł bardzo dobrze, ale musimy dograć kilka niezbędnych scen. Wszyscy działamy non-profitowo. Chcemy, aby wyszły one jak najlepiej, dlatego potrzebujemy wsparcia finansowego. Nie mamy wystarczającej kwoty potrzebnej na niezbędny sprzęt, lokacje i inne rzeczy. Liczymy na to, że znajdą się jakieś wspaniałe osoby, które chętnie wesprą młodych twórców i przeleją nam nawet kilka złotych — czytamy na stronie zrzutka.pl.

Finał zbiórki zaplanowany był na 13 listopada. Jak podaje serwis Interia Film, zebrano 6 z 10 tysięcy.

Źródła: RadioZET.pl/Film.interia.pl