Obserwuj w Google News

Shania Twain ma traumę z dzieciństwa. Opowiedziała o dramatycznym wydarzeniu

2 min. czytania
08.12.2022 11:01

Shania Twain kojarzona jest jako pewna siebie i świadoma kobieta. Wokalistka jednak doświadczyła w dzieciństwie traumy, która źle wpłynęła na jej życie. Po latach zdradziła, przez co przeszła.

Shania Twain
fot. Rob Latour/Shtterstock/Rex Features/East News

Shania Twain ma traumę z dzieciństwa. Piosenkarka udzieliła wywiadu magazynowi "Sunday Times", w którym wyznała, że robiła wszystko, by uniknąć molestowania i wykorzystywania seksualnego ze strony ojczyma. Zdradziła też, że jako dziecko bała się o życie swojej mamy.

Zobacz także:  Shania Twain zmagała się z ciężką chorobą. „Myślałam, że to koniec”

Shania Twain ma traumę z dzieciństwa. Opowiedziała o dramatycznym wydarzeniu

Shania Twain jest autorką wielu przebojów. Niemal każdy na świecie zna takie piosenki jak "That Don't Impress me Much", "You're Still The One" czy "Man! I Feel Like a Woman". Okazuje się, że gwiazda od wielu lat nosi w sobie cień przykrych wydarzeń z dzieciństwa. Jak podaje Pomponik, Twain wyznała, że jej ojczym ją molestował.

Redakcja poleca

Piosenkarka dorastała w Kanadzie z czwórką rodzeństwa, matką i ojczymem. Twain wyznała po latach, że gdy zaczęła dojrzewać, jej ojciec zaczął się nad nią znęcać seksualnie, a nad jej matką psychicznie i fizycznie. Shania zdradziła, że gdy była nastolatką, za wszelką cenę próbowała ukryć swoją kobiecość, by ojczym nie zwracał na nią uwagi.

Ukrywałam się i spłaszczałam biust. Nosiłam staniki, które były na mnie za małe, czasem nawet dwa. [...] Chciałam pozostać niezauważona - wyznała.

Twain zdradziła, że jako dorosła kobieta nie potrafiła zaakceptować ciała, które ukrywała. Mimo to Shania Twain skupiła się w swojej muzyce głównie na miłości. Znana jest z pisania pięknych, emocjonalnych ballad.

Matka piosenkarki i jej ojczym zginęli w wypadku samochodowym, gdy ta miała 22 lata. Shania Twain wzięła na siebie ciężar wychowywania trójki młodszego rodzeństwa.

Zobacz takżePodobne nazwiska to nie przypadek. Co łączy Annę Wendzikowską i Malwinę Wędzikowską?

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

RadioZET.pl

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)

Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)

Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.