Obserwuj w Google News

Russell Brand przerywa milczenie. Niedawno został oskarżony o napaści seksualne

2 min. czytania
23.09.2023 11:54
Zareaguj Reakcja

Russell Brand został oskarżony o napaści seksualne przez cztery kobiety. Platformy, na których do tej pory publikowane były jego programy, zareagowały natychmiast. Aktor i celebryta stracił źródła dochodu. Teraz artysta przerwał milczenie.

Russell Brand przerywa milczenie. Niedawno został oskarżony o napaści seksualne
fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News

Russell Brand jest jedną z najbardziej charakterystycznych osobistości, które z show-biznesu przeszły do mediów alternatywnych. Aktor, prezenter telewizyjny i komik od pewnego czasu głosi w internecie teorie spiskowe, co nie tylko nie zniechęciło do niego większości dotychczasowych fanów, ale także przykuło uwagę osób, które do tej pory nie śledziły jego poczynań.

Redakcja poleca

Teraz jego dorobek artystyczny i quasi-dziennikarski został zagrożony. Cztery kobiety oskarżyły Branda o napaści seksualne, w związku z czym stacje telewizyjne zaczęły usuwać z sieci archiwalne odcinki programów z jego udziałem, a platforma YouTube zablokowała możliwość czerpania korzyści majątkowych z publikowanych przez niego filmów.

Russell Brand przerywa milczenie

W świetle tak poważnych oskarżeń można byłoby się spodziewać, że Russell postanowi wydać oświadczenie, w którym odniesie się do sprawy. On jednak postąpił inaczej. Opublikował w sieci krótki film, w którym nakreślił fanom swoje plany na najbliższą przyszłość. Przy okazji zasugerował, że to on jest ofiarą w tej sytuacji.

– Witajcie, wy budzące się cudowności – zaczął swoją wypowiedź. – Oczywiście ten tydzień był zadziwiający i niepokojący – dodał.

Następnie podziękował fanom za to, że go wspierają i kwestionują informacje podawane przez media. Oznajmił przy tym, że brytyjski rząd „poprosił duże platformy technologiczne o cenzurowanie” publikowanych przez niego treści. Brand stwierdził, że jest to część założeń legislacji, która zaczęła obowiązywać w Wielkiej Brytanii.

Żaląc się na próby „zaduszenia” mediów alternatywnych, Russell poprosił internautów, by wsparli jego działalność na platformie Rumble, gdzie zamierza wkrótce opowiedzieć ze szczegółami o rzekomo ograniczającej wolność działalności władz.

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS