Obserwuj w Google News

Quiz. W których województwach leżą te rzeki? 100% tylko dla asów

1 min. czytania
08.04.2024 15:22

Witaj w quizie poświęconym rzekom Polski! Czy potrafisz rozpoznać, w którym województwie znajduje się dana rzeka? Przed Tobą dziesięć pytań. Sprawdź swoją wiedzę geograficzną i zobacz, czy uda Ci się poprawnie określić, gdzie płynie dana rzeka.

Quiz w którym województwie leży ta rzeka
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. shutterstock.com PhotopankPL

Sprawdź się w quizie, w którym przetestujesz swoją wiedzę na temat położenia rzek w Polsce. Czy potrafisz określić, w którym województwie znajduje się dany dopływ lub rozlewisko? Mamy kilka podchwytliwych pytań.

Quiz: W którym województwie leży ta rzeka?

1/10 Rzeka Motława znajduje się w województwie:

Jeśli byłeś orłem z geografii lub lubisz zwiedzać niektóre regiony Polski, ten quiz nie będzie dla ciebie przeszkodą. Jesteśmy zdania, że nawet za 50% zdobytych punktów należą ci się brawa. Oczywiście nie zapytamy o Wisłę, Odrę czy Wartę - takie podstawy chyba znasz?

Zebraliśmy kilka rzek z m.in. województwa dolnośląskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego czy też małopolskiego. Mamy nadzieję, że w miarę dobrze znasz mapę Polski i część z popularnych potoków czy dopływów.

Quiz. Dopasuj rzekę do województwa

My podajemy rzekę, ty celujesz w województwo, a potem cieszysz się kompletem punktów - jak widzisz, zasady są banalne. Sprawdźmy twoją wiedzę i nie czekajmy dłużej.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap