Obserwuj w Google News

Paulina Młynarska krytykuje mundial w Katarze. "Igrzyska śmierci"

2 min. czytania
21.11.2022 11:46
Zareaguj Reakcja

Paulina Młynarska ostro skrytykowała mundial w Katarze. Dziennikarka opublikowała na Facebooku wymowny wpis, w którym wyraża swoje oburzenie zachowaniem organizatorów Mistrzostw Świata. Co na to obserwatorzy?

Paulina Młynarska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zorganizowane w Katarze budzą ogromne emocje – i to nie tylko ze względu na sportową rywalizację. Jak powszechnie wiadomo, podczas budowy katarskiego stadionu dochodziło do łamania praw pracowniczych, a wyzyskiwani robotnicy często ponosili śmierć. Na całym świecie pojawiają się głosy sprzeciwu od osób, które nie zgadzają się z wykorzystywaniem ludzi do niewolniczej pracy. To jednak nie wszystko, co mają na sumieniu organizatorzy sportowej imprezy.

Zobacz także:  Morgan Freeman w ogniu krytyki za udział w otwarciu mundialu w Katarze. "Pieniądze nie śmierdzą"

Paulina Młynarska ostro o mundialu w Katarze: „Toksyczna forma patriarchatu”

Do grona osób, które głośno mówią o swoim sprzeciwie w tej sprawie, dołączyła Paulina Młynarska. Dziennikarka w ostrych słowach powiedziała, co myśli o całej sytuacji – opublikowała na swoim facebookowym profilu czarno-białą fotografię, do której pozuje z zadumaną miną. Zdjęcie zostało opatrzone wymownym opisem.

6500 robotników z różnych krajów (głównie z Azji) straciło życie przy pracy na rzecz święta piłki nożnej w Katarze. Nikt nie jest w stanie policzyć ilu/ile straciło zdrowie i nigdy nie doczeka się żadnej rekompensaty. Igrzyska śmierci, feudalizmu, najbardziej toksycznej formy patriarchatu. Miłej zabawy

– nie kryła żalu Młynarska.

Redakcja poleca

Fani dziennikarki zdecydowanie poparli jej stanowisko, wyrażając swoje zdanie w sekcji komentarzy. „Targowisko próżności i wielkiego szmalu” – nie kryli swojego zniesmaczenia.

Niewolnictwo w XXI wieku ma się dobrze
Mam podobne przemyślenia. Byłam też oburzona, gdy w Moskwie odbywała się olimpiada, podczas gdy Rosjanie zajmowali Krym. Nie widziałam protestu, igrzyska trwały, przywódcy różnych krajów klaskali razem z Putinem, siedząc w honorowych trybunach

– można przeczytać na Facebooku Młynarskiej.

Organizatorzy mundialu nie odpowiadają na pojawiające się na całym świecie głosy sprzeciwu. Dodatkowo zapowiedzieli szereg restrykcji: zakazane jest okazywanie solidarności ze środowiskami LGBT+, a także picie alkoholu w trakcie piłkarskich rozgrywek. Media obiegła również informacja o skandalicznych warunkach, jakie zastali przybyli do kraju kibice.

A Wy co myślicie o postawie katarskich realizatorów Mistrzostw Świata?

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS