Obserwuj w Google News

Morgan Freeman w ogniu krytyki za udział w otwarciu mundialu w Katarze. "Pieniądze nie śmierdzą"

2 min. czytania
20.11.2022 20:25
Zareaguj Reakcja

Jedną z gwiazd ceremonii otwarcia tegorocznego mundialu w Katarze był Morgan Freeman. Aktor został oskarżony o to, że "sprzedał się" i bierze udział w imprezie splamionej krwią niewinnych robotników.

Morgan Freeman
fot. Rex Features/East News

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej wzbudzają wyjątkowe kontrowersje. Pomysł zorganizowania mundialu 2022 w Katarze, gdzie osobom homoseksualnym grozi więzienie, a prawa kobiet są powszechnie łamane, wywołała oburzenie. Co więcej, przy budowie stadionów zginąć miało ponad 6,5 tysiąca robotników. Nie dziwi fakt, że z udziału w otwarciu mundialu zrezygnowało wiele międzynarodowych gwiazd. Ku zdziwieniu wielu fanów, w Katarze pojawił się Morgan Freeman. Hollywoodzki gwiazdor poprowadził ceremonię otwarcia, czym naraził się wielu osobom.

Redakcja poleca

Morgan Freeman otworzył mundial w Katarze. Aktor skrytykowany za udział w imprezie

Morgan Freeman wziął udział w ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 na stadionie Al Bayt. Aktor w swoim przemówieniu mówił między innymi o tym, jak ważna jest jedność wszystkich ludzi.

To, co nas łączy tu, w tej chwili jest dużo większe niż to, co nas dzieli. (...) Gromadzimy się tu jako jedno plemię, a Ziemia jest naszym wspólnym namiotem - stwierdził. 

Fakt, że gwiazdor pojawił się na imprezie w kraju, gdzie deptane są prawa kobiet i mniejszości seksualnych, wielu osobom wydał się oburzający. Internet zaroił się od negatywnych komentarzy pod adresem Freemana. Użytkownicy sieci zarzucają 85-latkowi "sprzedanie się" i stawianie pieniędzy ponad przyzwoitością.

- Jak widać, wszystko można kupić. Morgan Freeman kosztował pewnie fortunę, tylko dlaczego znakomity aktor promuje pustynny feudalizm, naznaczony śmiercią wielu najemnych pracowników?

- Morgan Freeman wam powie, że pieniądze nie śmierdzą.

- Fakt, że nawet Morgan Freeman sprzedał się Katarowi, mnie naprawdę zasmuca.

- Straciłem cały szacunek dla tego aktora! Już więcej żadnego filmu z nim nie obejrzę! - czytamy w komentarzach.

Także uważacie, że Morgan Freeman źle zrobił, pojawiając się na otwarciu mundialu?