Obserwuj w Google News

Olga Frycz usłyszała niepokojącą diagnozę. "Doktor zobaczyła jakiś guzek"

2 min. czytania
24.01.2023 13:21
Zareaguj Reakcja

Olga Frycz ma guzek na tarczycy i przejdzie szczegółowe badania. Aktorka podzieliła się przykrą diagnozą za pośrednictwem Instagrama. Zachęciła też do badań profilaktycznych. 

Olga Frycz
fot. Instagram:@tojafrycz

Olga Frycz to aktorka, której popularność przyniosły role m.in. w "M jak miłość" oraz kolejnych częściach "Domu nad rozlewiskiem". 36-latka była trzykrotnie nominowana do Orłów za kreacje w filmach "Weiser", "Boże skrawki" i "Wszystko, co kocham", lecz po latach dobrze zapowiadającej się kariery zdecydowała się porzucić aktorstwo na rzecz macierzyństwa. 

W 2018 roku Olga Frycz urodziła córkę Helenę, owoc jej związku z trenerem tajskiego boksu Grzegorzem Sobieszkiem, i założyła profil parentingowy na Instagramie "To ja mama". W październiku 2021 r. przyszło na świat drugie dziecko Olgi Frycz. Aktorka ujawniła, że ojcem małej Zofii jest podróżnik i bloger Łukasz Nowak. W oświadczeniu przed narodzinami Zosi córka Jana Frycza oświadczyła, że zamierza samodzielnie wychowywać dwoje dzieci. 

Redakcja poleca

Olga Frycz ma guzek na tarczycy 

Olga Frycz podzieliła z internautami przykrą wiadomością. Badania profilaktyczne, którym poddała się tradycyjnie na początku roku, wykazały zmianę na tarczycy. Mamę Heleny i Zofii czeka teraz pogłębiona diagnostyka. 

- Styczeń to u mnie miesiąc badań profilaktycznych. USG piersi, badanie krwi, wykupiłam pakiet taki specjalny dla kobiet, plus markery nowotworowe, dodatkowo TSH, FT4, FT3, anty-TPO i anty-TG, bo doktor zobaczyła jakiś guzek na tarczycy, więc dziś jeszcze czeka mnie wizyta u endokrynologa, plus USG tarczycy - przekazała. 

Wizyta u dermatologa też okazała się konieczna, bo po wakacjach na Teneryfie u Olgi Frycz pojawiły się nowe pieprzyki, które aktorka woli mieć pod kontrolą. Zdiagnozowany u jej koleżanki, Zofii Zborowskiej, czerniak pokazuje, że z takimi sprawami nie ma żartów.

Ponadto Olga Frycz postanowiła przebadać swoje córki. Jak wyznała, skłoniły ją do tego apele Magdaleny Stępień, która dzięki podstawowym badaniom dowiedziała się, że w organizmie jej synka rozwija się nowotwór. - To dzięki Tobie, Magda, robię dziewczynkom to USG - odpisała na komentarz mamy Oliwiera Olga Frycz. 

Gwiazda "Faktów" walczy z podstępną chorobą. "Dowiedziałam się miesiąc przed ślubem"