Obserwuj w Google News

U Zofii Zborowskiej zdiagnozowano nowotwór. Teraz ostrzega przed swoim błędem

2 min. czytania
16.01.2023 19:42
Zareaguj Reakcja

Zofia Zborowska usłyszała przerażając diagnozę. Zmiana na ciele okazała się czerniakiem, złośliwym nowotworem skóry, który ma wysoką śmiertelność. Aktorka wstawiła zdjęcie i przestrzegła wszystkich, którzy nie zaważają na ochronę przeciwsłoneczną. 

Zofia Zborowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Zofia Zborowska to aktorka znana m.in. z "Barw szczęścia" i filmów "Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" oraz Miłość sex & pandemia" Patryka Vegi. Prywatnie 35-latka jest młodszą córką Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej oraz żoną siatkarza Andrzeja Wrony.

Latem 2021 roku Zofia Zborowska urodziła córkę Nadzieję. Starania o ciążę były jednak długie i trudne, ponieważ u aktorki zdiagnozowano zespół antyfosfolipidowy oraz trombofilię. Okazuje się, że nie są to jedyne poważne schorzenia, z którymi gwiazda "Barw szczęścia" zetknęła się w tamtym czasie. 

Redakcja poleca

Zofia Zborowska miała czerniaka - groźny nowotwór skóry 

35-latka opublikowała wakacyjne zdjęcie z 2017 roku i wyznała, że niefrasobliwe zażywanie słońca doprowadziło u niej do czerniaka

- Matko jedyna... I ja się dziwiłam, że czerniaka miałam... - skomentowała.

Złośliwego raka skóry zdiagnozowano u Zofii Zborowskiej w drugim trymestrze ciąży. Na szczęście czerniak został wykryty we wczesnym stadium, co umożliwiło jego całkowite wyleczenie. 

Doświadczenia z groźnym nowotworem nauczyły Zborowską mądrego podejścia do opalania, lecz niestety świadomość na temat choroby wciąż jest niska, co da się zauważyć na plażach i w social mediach. 

- Jak widzę zjarane twarze, "noski" i inne części ciała, i jak ludzie się tym chwalą np. tutaj na Insta, to mnie krew zalewa. Sama byłam dokładnie w tym samym miejscu jeszcze kilka lat temu - skomentowała Zofia Zborowska.

Aktorka od tamtej pory co pół roku wykonuje badania kontrolne, a w czasie nasilonego słońca szczególnie dba o wysoką ochronę. Miejmy nadzieję, że wiele spalonych na skwarek miłośniczek opalania pójdzie za jej radą. 

zofiazborowska
fot. Instagram:@zborowskazofia