Obserwuj w Google News

Natalia Kukulska zobaczyła miejsce, gdzie zginęła jej matka. Po tym co się stało, już tam nie wróci

2 min. czytania
03.11.2023 16:40
Zareaguj Reakcja

Natalia Kukulska udała się do miejsca, w którym zginęła jej matka – Anna Jantar. Okazało się, że tego samego dnia, nie tylko ona poczuła potrzebę odwiedzenia ziemi, na której doszło do tragedii. Więcej już tam nie wróciła.

Natalia Kukulska widziała, gdzie zginęła Anna Jantar. Nie chce tam wracać
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Pod koniec grudnia 1979 roku Anna Jantar ruszyła w swoją kolejną zagraniczną trasę koncertową. Na koncie miała już występy między innymi w: Kanadzie, Czechosłowacji, Szwecji czy Irlandii. Tym razem po raz kolejny leciała do USA. Dla Polonii koncertowała w Stanach przez ponad 2 miesiące. 12 marca 1980 roku miała wrócić do ojczyzny, gdzie czekał na nią mąż Jarosław z 4-letnią wówczas córką Natalią. Niestety wokalistka już do nich nie dotarła. Około godziny 11.15 samolot Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecący z lotniska JFK z Nowego Jorku do Warszawy, uległ awarii. Pasażerowie zginęli na miejscu.

Zobacz też:  Natalia Kukulska trafiła do kliniki przez koncerty. „Podupadłam na zdrowiu”

Natalia Kukulska poszła na miejsce tragicznej śmierci Anny Jantar

Natalia Kukulska w programie TVN „Autentyczni” wyznała, że pewnego razu udała się w okolice Okęcia, gdzie doszło do tragedii, w wyniku której zginęła jej matka. - W miejscu wydarzenia byłam raz w życiu. Sama. Nie czułam potrzeby, żeby iść tam w jakiejś grupie – zaznaczyła na wstępie. Choć założenia gwiazda miała jasne, to rzeczywistość zweryfikowała je po swojemu. Tego samego dnia, o tej samej porze, podobną myśl miała inna osoba związana z katastrofą.

Redakcja poleca

- Spotkałam wtedy niesamowitą osobę, która była świadkiem i która bardzo przeżyła to, co wtedy zobaczyła. Próbowała to opowiedzieć, ale to było trudne. Być tam raz mi wystarczyło. Mam swoje życie i życie swoich dzieci. Staram się nie skupiać na tym, na co nie mam wpływu – podsumowała temat wizyty w tym smutnym miejscu Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska o strachu przed lataniem. Zbieg okoliczności ją przeraził

Wokalistka została też zapytana o strach przed lataniem. Choć wszelkie obawy w tej kwestii byłyby zrozumiałe, to okazuje się, że Kukulskaich w ogóle nie ma. Wątpliwości pojawiły się jednak wtedy, gdy znalazła się na pokładzie podczas jednej z rocznic katastrofy.

- Ale raz miałam taką sytuację, jedną. Jeden lot, że nałożyły się te same daty. I też leciałam ze Stanów Zjednoczonych. Wtedy za bardzo to rozkminiałam, więc to nie było dla mnie ułatwienie. Ale to tylko taki jeden moment – skwitowała Kukulska.

Źródło: Radio ZET/TVN

Nie przegap
Brandon Lee, Heath Ledger, Aaliyah
10 Zobacz galerię
fot. Miramax/Courtesy Everett Collection/East News/ Ferrari Press/East News/Courtesy Everett Collection/East News