Obserwuj w Google News

Zakopane odcina się od Sylwestra Marzeń TVP? Zaskakująca odpowiedź władz

2 min. czytania
03.11.2023 14:59

Coraz mniej czasu pozostało do końca 2023 roku. Dla wielu Polaków sylwester oznacza zabawę przed telewizorem przy jednej z imprez, organizowanych przez stacje telewizyjne. Od lat popularnością cieszył się Sylwester Marzeń, organizowany przez TVP w Zakopanem. W tym roku, choć mijają kolejne dni listopada, wciąż nie wiadomo, czy wydarzenie się odbędzie. Nowe oświadczenie władz w tej sprawie brzmi zaskakująco.

Co z Sylwestrem Marzeń w Zakopanem?
fot. Pawel Murzyn/East News

Sylwester Marzeń organizowany przez TVP od wielu lat dla tysięcy polskich widzów stał się obowiązkową pozycją podczas spędzania ostatniego wieczoru w roku. Impreza corocznie była też jedną z tych, na których organizację Telewizja Polska nie szczędziła środków. Od pewnego czasu jednak zdaje się, że tegoroczne wydarzenie stoi pod znakiem zapytania. Wszystko z prostego powodu: dotąd publiczny nadawca nie poczynił zdecydowanych kroków ku organizacji imprezy. Niestety wygląda na to, że niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Czy Sylwester Marzeń się odbędzie? Władze Zakopanego nabierają wody w usta

W poprzednich latach TVP już na początku jesieni chwaliło się informacjami o tym, że impreza w Zakopanem się odbędzie. Niekiedy już w październiku pojawiały się pierwsze szczegóły i wieści o gwiazdach. W tym roku jest całkiem inaczej i dotąd nie ma nawet potwierdzenia tego, że wydarzenie faktycznie się odbędzie. Władze Zakopanego już wcześniej wyrażały zainteresowanie i gotowość do sylwestra i wiadomo było, że rozmowy trwają, jednak nie uzyskano porozumienia.

Redakcja poleca

Wcześniej na łamach Plejady wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsiennica, przekazała, że kiedy tylko pojawią się jakieś ustalenia w sprawie, zostaną one podane do wiadomości publicznej. Dotąd nie zostały, ale w sprawie Sylwestra Marzeń niedawno pisaliśmy do władz Zakopanego. W odpowiedzi otrzymaliśmy wiadomość, z której wynika, że miasto odcina się od imprezy, niejako zrzucając z siebie odpowiedzialność za brak informacji w sprawie organizacji na TVP. "Organizatorem Sylwestra Marzeń jest Telewizja Polska i tam prosimy kierować wszelkie zapytania w tej sprawie" -  przekazano nam w komunikacie Urzędu Miasta Zakopane.

Co z Sylwestrem Marzeń TVP 2023/24?

W tej chwili trudno jednoznaczni stwierdzić, co będzie z organizacją tegorocznego Sylwestra Marzeń. Nie jest tajemnicą, że w poprzednich latach pojawiały się głosy, że wydarzenie to pochłania zbyt duże środki, których brakuje na inne, ważniejsze cele. TVP miała na to jednak pieniądze za sprawą gigantycznych dotacji z budżetu państwa, rzędu nawet 2 mld złotych. Teraz, kiedy po wyborach do władzy dojdą partie opozycyjne, jest pewne, że Telewizję Polską czekają olbrzymie zmiany kadrowe. Być może ta niełatwa sytuacja na tyle spędza organizatorom sen z powiek, że organizacja imprezy sylwestrowej rzeczywiście w tej chwili schodzi na drugi plan. Zwróciliśmy się z pytaniem w tej sprawie do TVP, ale do chwili publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Źródło: Radio ZET/Plejada

Nie przegap
Anna Popek rozebrała się w TVP. Zrzuciła ubrania na wizji
5 Zobacz galerię
fot. "Pytanie na Śniadanie"