Obserwuj w Google News

Córka Romana Polańskiego wygrała z chorobą? Podziękowała Bogu za ratunek [FOTO]

3 min. czytania
17.03.2023 17:54
Zareaguj Reakcja

Morgane Polański za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się z fanami radosną wiadomością. Córka Romana Polańskiego, która przez lata zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, weszła w nowy etap życia.

Morgane Polański
fot. AFP/EAST NEWS

Roman Polański długo nie mógł pozbierać się po tym, jak jego druga żona, Sharon Tate, została brutalnie zamordowana przez członków sekty Charlesa Mansona. Po raz kolejny jednak odnalazł miłość i w 1986 roku wziął ślub z aktorką i modelką Emmanuelle Seigner. Owocem ich małżeństwa są syn Elvis i córka Morgane. Ta druga z powodzeniem odnalazła się jako aktorka, w latach 2015-2017 mogliśmy oglądać ją w popularnym serialu " Wikingowie", w którym wcielała się w postać księżniczki Giseli. Na swoim koncie ma także role w takich produkcjach jak "Żona" i "Oliver Twist". Niestety, Morgane zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

Morgane Polański świętuje rocznicę trzeźwości. Córka Romana Polańskiego była narkomanką

Morgane Polański postanowiła zmienić swoje życie i walczyć z uzależnieniami. Na szczęście radzi sobie lepiej, niż wiele koleżanek po fachu. Na swoim profilu na Instagramie pochwaliła się fanom radosną wiadomością. Córka Romana Polańskiego już od trzech lat jest "czysta", za co podziękowała sile wyższej.

- Trzy lata trzeźwa. Dla ciebie, mała M. Dziękuję ci Boże - napisała pod swoim zdjęciem z młodości.

Nieco więcej o swojej drodze do trzeźwości pisała rok wcześniej.

- 16 marca 2022 roku mijają dwa lata mojej trzeźwości. Kiedy to piszę, odbiera mi mowę, to dla mnie bardzo emocjonalne. Dotychczas nie opisywałam tutaj tej podróży, ale wydaje mi się, że warto to zrobić dzisiaj. Aby podzielić się nadzieją, gdy ktoś może czuć się beznadziejnie i bezradnie. Aby przypomnieć, że na końcu tunelu zawsze jest światełko, nawet jeśli nie możesz dostrzec tam choćby przebłysku, że możliwe jest życie w wolności, dzień po dniu (...) Do każdego walczącego, zagubionego lub cierpiącego w milczeniu: widzę cię, słyszę cię - czytamy.

Redakcja poleca

Morgane Polański świętuje trzy lata trzeźwości. Gwiazdy walczą z uzależnieniem

Morgane to nie jedyna gwiazda ekranu, która postanowiła walczyć z uzależnieniem. W Polsce nie brakuje aktorów i celebrytów, którzy z powodzeniem odmienili swoje życie. Ze szponów nałogu wyrwał się Borys Szyc, swoje ciężkie przeżycia w książce opisał natomiast Michał Koterski.

- Wydawnictwo Znak ponowiło swoją propozycję, pomyślałem, że trzeba dać coś od siebie, podzielić się swoim doświadczeniem i oddać to, co zabrałem innym, kiedy piłem i ćpałem (...) Podczas pisania książki ciężar wspomnień i przeżyć był tak trudny do udźwignięcia, że musieliśmy przerwać nad nią prace, a ja czułem się tak źle, że myślałem, że już jej nie ukończę. Ale, jak widać, z pomocą bliskich mi ludzi i Boga, udało się. Jestem za to bardzo wdzięczny, mimo że bardzo się boję, gdyż pokazałem w niej wszystkie kolory swojego życia, ale wiedziałem też, że jeśli ta książka ma komuś pomoc, ma mieć jakąś wartość, to nie można pokazać nieba bez obecności piekła - opowiadał w mediach społecznościowych.

Wszystkim walczącym z uzależnieniami życzymy powodzenia i wytrwałości.