Obserwuj w Google News

Michał Rachoń traci kolejną pracę. Po czterech latach znika z anteny

2 min. czytania
10.12.2023 16:47
Zareaguj Reakcja

Michał Rachoń nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. Niedawno media obiegła wieść, że stracił dodatkową pracę. Teraz dowiadujemy się, że pracownik TVP ma zostać pozbawiony kolejnego źródła dochodu.

Michał Rachoń stracił kolejną pracę
fot. screen Jedziemy TVP VOD wyd. z dn. 8.12.2023

Michał Rachoń znika z niektórych mediów publicznych – na razie jego pozycja w TVP wydaje się być stabilna. W podobnych tarapatach znalazła się m.in. Magdalena Ogórek. Czy przyczyną zniknięcia gwiazd TVP z innych mediów są problemy finansowe publicznego nadawcy? W 2024 roku rekompensata abonamentowa wyniesie mniej niż dotychczas, więc o trzech miliardach złotych można już tylko pomarzyć.

Zobacz także:  Quiz. Paski z "Wiadomości" TVP. Które są fałszywe, odgadną tylko wierni widzowie

Michał Rachoń straci kolejną pracę

Jak podaje „Presserwis”, Michał Rachoń traci kolejną fuchę. Już nie tylko Radio Opole nie będzie kontynuować współpracy z pracownikiem TVP. Podobną decyzję miało podjąć Radio Koszalin. Rozgłośnia miała zdecydować, że nie przedłuży umowy Michałowi Rachoniowi. Od stycznia 2024 roku nie usłyszymy go więc w Radiu Koszalin.

– Oficjalnie nic nie wiemy o tym, żeby Rachoń miał zniknąć z naszej anteny. Ale my generalnie mało wiemy. Jest atmosfera oczekiwania i robi się coraz bardziej nerwowo – powiedziała „Wyborczej” osoba związana z Radiem Koszalin.

Michał Rachoń był związany z koszalińską rozgłośnią od czterech lat. Pracownik TVP co poniedziałek prowadził audycję „Express Warszawa – Koszalin”. W programie poruszano tematy polityczne oraz omawiano najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie, pogłębione o dyskusje i analizy.

Redakcja poleca

Kolejna osoba z TVP traci pracę w radiu

Przypomnijmy, że Michał Rachoń póki co prowadzi w TVP program „Jedziemy”. W październiku media informowały, że „Reset”, format Rachonia i Sławomira Cenckiewicza uderzający w Donalda Tuska, spadł z anteny. Z kolei w grudniu pracownik TVP stracił umowę z Radiem Opole. W rozgłośni prowadził cykl felietonów „Pole minowe” i współprowadził audycję „Spięcie”. Umowa Michała Rachonia z radiem ma trwać tylko do końca grudnia. W międzyczasie miał też ograniczyć współpracę z Polskim Radiem 24, a powodem były inne zobowiązania służbowe.

Nie tylko Michał Rachoń rozstanie się z Radiem Opole. Ten sam los podzieli Magdalena Ogórek, która w rozgłośni prowadziła „Sumę tygodnia” oraz „Zagubione”. Współpraca ma nie zostać przedłużona też z Piotrem Goćkiem i Piotrem Semką. Powodem takich decyzji ma być niejasna sytuacja finansowa mediów publicznych.

Wiadomo, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła nowe plany finansowo-programowe, w których widoczna jest strata w wysokości ponad 3 mld zł, z czego 2,5 mln zł dotyczy samej TVP. Rekompensata abonamentowa nie będzie w stanie załatać tak ogromnej dziury. W 2024 roku zastrzyk pieniędzy ma wynieść 1,95 mld zł, a nie 3 mld zł.

Źródło: Radio ZET/Press.pl/Wyborcza.pl

Nie przegap
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News