Obserwuj w Google News

Michał Bajor rozmyślał o samobójstwie. Nie chce umierać w bólu

2 min. czytania
17.01.2023 20:10

Michał Bajor udzielił niezwykle szczerego wywiadu, w którym przewinął się temat śmierci, a nawet samobójstwa. Wybitny artysta przyznał, że czasami myśli o swoim odejściu i ogromnie boi się fizycznego bólu.

Michał Bajor
fot. VIPHOTO/East News

Michał Bajor, który od 50 lat święci triumfy na polskiej scenie muzycznej, na razie nie planuje kończyć kariery. Nie ma też zamiaru na siłę przedłużać swojej aktywności w branży. Chce, aby to do niego należała decyzja o porze na odpoczynek. Po zakończeniu kariery marzy mu się na przykład napisanie książki albo zostanie jurorem. Artyście nie jest też obcy temat śmierci.

Zobacz także:  Jeremy Renner nie wróci do zdrowia przez lata. Znajomy aktora ujawnia prawdę

Michał Bajor rozmyślał o samobójstwie

Michał Bajor w rozmowie z portalem „Viva.pl” wyznał, że nie boi się śmierci, ale czasami o niej myśli. Najbardziej obawia się bólu i – jak sam siebie porównał – nie wie, czy nie będzie jak Dalida (francuska piosenkarka włoskiego pochodzenia, która w 1987 roku popełniła samobójstwo przez przedawkowanie środków nasennych).

- Połknęła 120 tabletek nasennych. Miała prawo. I nie widzę powodu, dla którego ja miałbym nie zasnąć na zawsze wtedy, kiedy ja będę tego chciał. Nie teraz oczywiście. I nie we czwartek o 15. Ale mam czasami takie myśli – wytłumaczył Michał Bajor.

- Jeżeli będzie mi bardzo źle albo będę bardzo cierpiał. Po tacie odziedziczyłem najniższy próg bólu, jaki może istnieć. Tata widział nóż i już był skaleczony. I ja bólu fizycznego boję się najbardziej. Nie wiem, czy w takim wypadku ktoś mnie powstrzyma – kontynuował artysta w rozmowie z „Viva.pl”.

Redakcja poleca

Michał Bajor przypomniał, że pozostaną po nim płyty i filmy – artysta nie doczekał się dzieci. Czasami doskwiera mu samotność, ale przyzwyczaił się już do takiego stanu rzeczy. Odniósł się też do ostatnio przeczytanego artykułu.

Artysta przyznał, że – według publikacji – osoby samotne żyją krócej i uważa, że to może być prawda. W parach jest „fajniej myśleć o życiu”, ale potrafi już być sam.

RadioZET.pl/Viva.pl

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)