Obserwuj w Google News

Aleksandra Kwaśniewska w żałobie. Opowiedziała o śmierci bliskiej osoby

Patryk Wołosz
2 min. czytania
12.01.2023 09:05
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Kwaśniewska opowiedziała w sieci o śmierci bliskiej osoby. W długim instagramowym wpisie poruszyła temat choroby, z którą część osób walczy w milczeniu. "Nikt nie wiedział" — napisała.

Aleksandra Kwaśniewska w żałobie. Opowiedziała o śmierci bliskiej osoby
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Aleksandra Kwaśniewska otworzyła się przed internautami, opowiadając o śmierci swojego kolegi. Tragicznie zmarły znajomy dziennikarki chorował na depresję. W związku z tym Kwaśniewska postanowiła poruszyć temat tej choroby, by uświadomić internautów, że często nie jest zauważana przez otoczenie osoby cierpiącej.

Zobacz też: Kontrowersyjna wypowiedź Ralpha Kamińskiego. Internauci atakują artystę

Aleksandra Kwaśniewska straciła bliską osobę

W obszernym wpisie Kwaśniewska poinformowała internautów, że nie miała pojęcia o chorobie swojego kolegi. Apelowała przy tym o empatię wobec osób, które toczą walkę z depresją. Swój wpis opatrzyła zdjęciem znaku ostrzegawczego na tle ośnieżonych gór.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że nasz kolega popełnił samobójstwo. Tomek miał depresję. Nie wiedzieliśmy — zaczęła Kwaśniewska.

Następnie nawiązała do nagłej śmierci Stephena "tWitcha" Bossa, którego odejście w połowie grudnia 2022 wstrząsnęło światem rozrywki.

W grudniu samobójstwo popełnił tWitch, wiecznie uśmiechnięty, powszechnie znany amerykański tancerz, zostawiając zrozpaczoną żonę, trójkę dzieci i zszokowanych przyjaciół. Miał depresję. Nie wiedzieli.

Prezenterka wytknęła też bezwzględność osobom, które nie wierzyły Meghan Markle, gdy ta mówiła o swojej depresji. Media i internauci zwracali wówczas uwagę na jej majątek, kwestionując lub bagatelizując jej zwierzenia.

W tym samym czasie na Netfixie ukazał się dokument o Meghan i Harrym. I oto, nie wiem, który już raz, czytam, że Meghan jest niewiarygodna w swojej depresji, bo na ujęciu, w którym płacze, leży za nią koc Hermesa… Tak. Dziesiątki artykułów i tysiące komentarzy o tym, że albo masz drogi koc, albo masz depresję. Bo jeśli stać cię na taki koc, to nie masz żadnych powodów do zmartwień i kropka — skomentowała Kwaśniewska.

Brak chęci zrozumienia cierpienia osób dotkniętych depresją jest według niej bardzo szkodliwy i nieodpowiedzialny. Wpis Kwaśniewskiej to nie tylko informacja o tym, że straciła przyjaciela. To także przestroga dla ludzi, którzy pozostają ślepi na sygnały wysyłane przez ludzi cierpiących na zaburzenia depresyjne.

Bądźmy lepsi, proszę. Dla Tomka i wszystkich wcześniejszych oraz potencjalnych ofiar depresji. Jedyne, co możemy im dać, to uważność, empatia i zrozumienie. Bez oceniania — dodała na końcu.

Redakcja poleca

Jeżeli potrzebujesz pomocy

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Instagram: @aleksandraleksandrowna