Obserwuj w Google News

Maja Ostaszewska wystawiła na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy... łożko do masażu

3 min. czytania
29.01.2023 16:32
Zareaguj Reakcja

Maja Ostaszewska to jedna z polskich gwiazd, która wspiera działania Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 29 stycznia 2023 odbywa się 31. Wielki Finał imprezy, a my wiemy, co polska aktorka wystawiła na licytację. Przedmiot jest dość nietypowy.

Śniegu już nigdy nie będzie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat/WOŚP

Maja Ostaszewska wystawiła na aukcję, wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy łóżko do masażu z własnym podpisem. To przedmiot nieprzypadkowy i silnie związany z filmem „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej, który był polskim pretendentem do oscarowej nominacji w 2020 roku. Teraz przedmiot może wesprzeć skarbonkę tegorocznego WOŚP.

Redakcja poleca

„Śniegu już nigdy nie będzie” – o czym jest film, z którego pochodzi słynny przedmiot? 

Maja Ostaszewska jest jedną z bohaterek filmu Małgorzaty Szumowskiej z 2020 roku. To opowieść o pewnym masażyście, który przyjechał do Polski zza wschodniej granicy i pracuje u mieszkańców pewnego luksusowego osiedla w Warszawie. Żenia – w tej roli znany z megahitu NetflixaStranger Things” Alec Utgoff – poznaje zaskakując rytuały nowobogackich i próbuje przekazać im „dobrą energię”, która pomoże im poprawić swój żywot. Film był wybrany jako reprezentant Polski w wyścigu po oscarową nominację w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

CZYTAJ TAKŻE:  WOŚP 2023: Ponad 57 mln złotych na koncie Orkiestry. Ta kwota już robi wrażenie

Maja Ostaszewska wystawiła na aukcję stół do masażu z „Śniegu już nigdy nie będzie”

Ważnym rekwizytem bohatera jest składany stół do masażu, który przynosi do domów swoich klientów. Teraz Maja Ostaszewska zdecydowała się wystawić ten przedmiot na aukcję wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W swoim poście, który opublikowała wczesnym popołudniem w niedzielę 29 stycznia bieżącego roku, Maja Ostaszewska napisała, że bardzo dziękuje Jurkowi Owsiakowi za inicjatywę i chęć niesienia pomocy.

– Jurek, dziękuję że jesteś, że wciągasz nas od tylu lat w czynienie dobra.

W dalszej części wiadomości przypomniała o dwóch aukcjach ze swoim udziałem. W pierwszej wysawiono wspomniane już łóżko do masażu z filmu, na którym znajdują się autografy, Małgorzaty Szumowskiej, Michala Englerta, Agaty Kuleszy, Weroniki Rostai, Andrzeja Chyry i Krzysztofa Czeczota, czyli reżyserów i gwiazd filmu, a  od dzisiaj także bonusowo Jurka Owsiaka.

Druga aukcja to możliwość wylicytowania spotkania z panią Hanną Krall, Mariuszem Szczygłem oraz Mają Ostaszewską w Faktycznym Domu Kultury, podczas którego będzie można porozmawiać z autorami i aktorką o „książkach, teatrze, życiu. Przy kawie, herbacie, winie i cieście”.

Na koniec Ostaszewska dodała:

– Wrzucajcie choćby symboliczne kwoty do puszek wolontariuszy! Dziękuję Wszystkim, którzy tworzą dziś WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ❤

Dotychczas na aukcjach zebrano prawie pięć tysięcy złotych. Wciąż można jednak przebić wygrywające oferty – aukcji jest bowiem aż osiem. Linki do każdej z nich znajdziemy w komentarzu pod wpisem Mai Ostaszewskiej na Instagramie.

„Śniegu już nigdy nie będzie” – zwiastun 

Film Szumowskiej reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Śniegu już nigdy nie będzie” – gdzie obejrzeć film?

Jeśli chcielibyście obejrzeć lub przypomnieć sobie film Małgorzaty Szumowskiej, wedle danych serwisu Upflix.pl jest on dostępny na takich platformach streamingowych jak: Chili, Player.pl, Nowe Horyzonty VOD, Canal+ Online oraz *za darmo* w serwisie VOD.pl.

Czytaj także:  Kinga Rusin wspiera WOŚP. Wpłaciła krocie i zaatakowała rząd. "Nie damy się zastraszyć"

RadioZET.pl/Instagram/Allegro/Upflix.pl

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów