Obserwuj w Google News

Kinga Rusin wspiera WOŚP. Wpłaciła krocie i zaatakowała rząd. "Nie damy się zastraszyć"

3 min. czytania
29.01.2023 10:09
Zareaguj Reakcja

Kinga Rusin jak co roku wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy imponującą kwotą i zachęciła do pomocy swoich fanów. Była gwiazda "Dzień Dobry TVN" po raz kolejny nie oszczędziła rządu i wspomniała o propagandzie PiS skierowanej przeciwko WOŚP. 

Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / Pawel Wodzynski/East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 31. zbiera pieniądze w szczytnym celu. Dziś, 29 stycznia 2023, świętujemy finał akcji, która jest charytatywnym ewenementem na skalę światową. Nie jest tajemnicą, że rozgłos przynosi jej między innymi zaangażowanie gwiazd. Jedną z nich, która od lat wspiera WOŚP i zachęca do tego swoich fanów, jest Kinga Rusin. Była prowadząca "Dzień Dobry TVN" nawet przebywając w malowniczej Kostaryce, nie zapomniała o wyjątkowym dniu. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęciła fanów do wpłat. Po raz kolejny nie odmówiła sobie także gorzkich słów pod adresem PiS i rządu.

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2023: Relacja na żywo z 31. finału [aktualna kwota]

Kinga Rusin przekazała na WOŚP imponującą kwotę. Gwiazda zachęca do wpłat

Na profilu Kingi Rusin na Instagramie pojawiło się nagranie, na którym widzimy dziennikarkę na plaży. 51-latka zachęciła fanów do wspierania WOŚP i poinformowała, że z mężem przekażą imponującą kwotę 30 tysięcy złotych, by wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w walce z  sepsą.

- My z Markiem tradycyjnie, jak co roku, też chcemy się dołożyć do wspólnej orkiestrowej skarbonki! Zasilimy konto WOŚP ponad 30 tysiącami złotych, żeby wesprzeć zakup specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego do diagnostyki sepsy. Serdecznie namawiamy do wpłat i licytacji. Każdy gest ma znaczenie (...) Nasi kostarykańscy przyjaciele, z którymi na co dzień surfujemy, byli zachwyceni ideą Orkiestry, kiedy im o niej opowiedzieliśmy. Przesyłają wszystkim Polakom, za naszym pośrednictwem, serdeczne pozdrowienia (...) Wszystko w naszych rękach. Dosłownie! Jeszcze będzie przepięknie! A teraz bawmy się z Orkiestrą! Niech gra do końca świata i jeden dzień dłużej - opowiadała. 

Rusin, zachęcając do wspierania akcji, zaatakowała także rząd i partię PiS. Wspomniała o propagandzie mającej na celu zdyskredytowanie działalności WOŚP.

Redakcja poleca

Kinga Rusin wspiera WOŚP. Dziennikarka zaatakowała Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd

Nie jest tajemnicą, że Kinga Rusin nie przepada za partią rządzącą. W nagraniu otwarcie przyznała, że jej zdaniem PiS celowo dyskredytuje WOŚP.

- Pokażmy rządowi, w roku wyborczym, jak wygląda prawdziwa mobilizacja, że nie damy się zastraszyć i zniechęcić, bo ludzi dobrej woli jest więcej! Grajmy z Orkiestrą na przekór pisowskiej propagandzie. Pobijmy kolejny rekord hojności. Wygrajmy lepszą, zdrowszą, pod każdym względem Polskę! (...) W czasach kryzysu i inflacji, w którą wpędziła nas nieodpowiedzialna polityka finansowa PiS. W czasach rozdawnictwa państwowych pieniędzy, których brakuje na wszystko, co ważne, ale nie brakuje na propagandę TVP, zakładane przez krewnych i znajomych fundacje „krzaki”, na giga pensje w państwowych przedsiębiorstwach. To zwykli obywatele muszą wziąć odpowiedzialność za wyposażenie służby zdrowia, żeby nie odstawała od światowych standardów, żeby zdrowiej nam się żyło w tym coraz bardziej chorym kraju - oceniła gorzko.

My oczywiście gorąco zachęcamy do wpłat i wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2023. Licytacja: złote serduszko, dzień w Radiu ZET i „Szczyt wszystkiego” z Twojego domu