Obserwuj w Google News

Lidia Kazen ma plan na „Dzień Dobry TVN”. Zrobi najlepszą śniadaniówkę w kraju?

2 min. czytania
24.08.2023 13:52
Zareaguj Reakcja

Nie milknął echa plotek dotyczących tego, jakie zmiany mają zajść w odświeżonym wydaniu „Dzień Dobry TVN”. Dyrektor programowa stacji – Lidia Kazen, ma jasne plany na kultową śniadaniówkę. Będzie hit?

Lidia Kazen ma plan na „Dzień Dobry TVN”. Zrobi najlepszą śniadaniówkę w kraju?
fot. Michal WARGIN/East News + ADAM JANKOWSKI/East News

Kilka miesięcy temu w mediach gruchnęła wiadomość o tym, że z „Dzień Dobry TVN” zwolniono aż pięciu prowadzących. Z formatem pożegnali się: Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak, Piotr Sołtysik, Anna Kalczyńska i Małgorzata Ohme. Jak się okazuje, wakatów nie powstało pięć – Lidia Kazen ma nieco inne plany na „Dzień Dobry TVN”. Jakie?

Zobacz też:  Wpadka w „Dzień Dobry TVN”. Marcin Prokop rzucił się na pomoc Dorocie Wellman

Co się dzieje z „Dzień Dobry TVN”?

W „Dzień Dobry TVN” pojawiły się już nowe pary prowadzących – między innymi Robert Stockinger i Anna Senkara, którzy nie zachwycili widzów czy Gabi Drzewiecka i Mateusz Hładki, którzy to z kolei bardzo spodobali się publiczności. Czy któraś z par zostanie w tej roli na dłużej? Lidia Kazen w rozmowie z reporterem Pudelka przyznała, że nie planuje szczególnie powiększać swojej śniadaniówkowej rodziny.

- Zmniejszenie liczby prowadzących "Dzień Dobry TVN" daje większą autorskość temu programowi. Myślę, że dołączy czwarta para. Może już w listopadzie. Jesteśmy w otwartych castingach, szukamy, przyglądamy się – powiedziała dyrektor programowa TVN-u. - Te zmiany, które są w "Dzień Dobry TVN" to nie tylko kwestia nowego studia. Te zmiany są po to, żeby dać lepszą przestrzeń dla rozmowy, dla gotowania. Żeby artyści, którzy przychodzą, mogli się lepiej zaprezentować – wyjaśniła dalej.

Redakcja poleca

W „Pytaniu na Śniadanie” prowadzących jest znacznie więcej – czy formuła z mniejszą ilością prezenterów będzie strzałem w dziesiątkę? Czas pokaże. Jakby tego było mało, od miesięcy plotkuje się, że Edward Miszczak chce wprowadzić na rynek jeszcze jedną konkurencję dla „Dzień Dobry TVN”. Ciekawe, jaką taktykę obierze były dyrektor programowy tej stacji.

Wpadki telewizyjne Filip Chajzer
9 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/Reporter/East News

Kulisy zwolnień z TVN. Tak Lidia Kazen rozmawiała z byłymi prowadzącymi

Gdy kilka miesięcy temu media obiegła wieść o tym, że z „Dzień Dobry TVN” odchodzi aż pięciu prowadzących, zrobiło się bardzo dramatycznie. Nie obyło się bez instagramowych oświadczeń i pożegnań – można było odnieść wrażenie, że szczególnie Anna Kalczyńska bardzo przeżyła rozstanie z formatem. Jak wyglądały więc rozmowy z Lidią Kazen?

- Uczciwie, po ludzku, z emocją, która ma prawo towarzyszyć w takich momentach. To były bardzo trudne rozmowy dla mnie. To były też bardzo trudne rozmowy dla nich. Mam pełne przekonanie - ponieważ z wielkim szacunkiem podchodzę do ich pracy, że oni to uszanowali i za to im dziękuję – powiedziała dyrektor programowa TVN-u.

Nie przegap