Obserwuj w Google News

Książę "przyjaciel pedofila" chce iść w ślady Harry'ego. Pozdazdrościł mu autobiografii

3 min. czytania
26.03.2023 09:15

Książę Andrzej - zhańbiony syn królowej Elżbiety II pozazdrościł swojemu bratankowi sukcesu autobiografii. Zamierza wydać własną, w której chce wyjaśnić pedofilskie oskarżenia na swój temat.

książę Harry i Andrzej
fot. Marcin Nowak/REPORTER

Według nowych informacji, książę Andrzej rozmawia z wiodącym amerykańskim pisarzem, w celu stworzenia autobiografii. Książka księcia Harry'ego "Ten drugi" pobiła rekordy sprzedażowe i stryj męża Meghan Markle ma nadzieję na podobny sukces, przy okazji widząc w biografii szansę na wytłumaczenie się ze skandalu pedofilskiego, w który był zamieszany.

Książę Andrzej jak książę Harry? Planuje wydać autobiografię

Na początku roku 2023 w sprzedaży ukazała się autobiografia księcia Harry'ego pod tytułem "Ten drugi". Syn obecnego króla Wielkiej Brytanii opisał w niej wiele szczegółów swojego życia - od poczucia istnienia w cieniu brata, przez związek z Meghan Markle, po historie o odmrożonym penisie.

Redakcja poleca

Jak podaje Daily Mail, w ślady bratanka chce pójść zhańbiony syn Elżbiety II - książę Andrzej. Brat króla Karola III podobno prowadzi rozmowy z amerykańskim pisarzem, który wcześniej pracował ze znanymi celebrytami i politykami. Według niepotwierdzonych informacji aż dwóch wydawców jest już zainteresowanych autobiografią. Źródła tabloidu podają, że książka księcia Andrzeja ma być "Tym drugim 2.0.". 

Książka księcia Harry'ego została wydana w styczniu 2023 roku i zawarto w niej interesujące spostrzeżenia na temat życia w rodzinie królewskiej. Biografia sprzedała się w prawie 1,5 miliona egzemplarzy w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii w ciągu zaledwie 24 godzin. Pobiła rekord sprzedaży literatury faktu wydawanej przez Penguin Random House – największego wydawcę na świecie. Jest również dostępna w Polsce i cieszy się popularnością.

Przypomnijmy, że postać księcia Andrzeja jest ściśle powiązana z Jeffrey'em Epsteinem - amerykańskim finansistą i multimilionerem, skazanym za przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich. Jak się okazało w wyniku śledztwa, Epstein przez lata wypracował sobie system manipulowania nastolatkami, którym płacił za seks, a także oferował je swoim kolegom bogaczom. Wśród nich miał się znajdować brat Karola III. Po ujawnieniu informacji oraz zdjęć z nastoletnią dziewczyną oskarżającą księcia o nielegalny stosunek seksualny, syn Elżbiety II wycofał się z życia publicznego. 

Redakcja poleca

 Książę Andrzej: o czym ma być jego autobiografia?

Według źródła Daily Mail, Andrzej jako pierwszy postrzegał się w kategoriach "tego drugiego". Książka m być więc utrzymana w tym tonie i stać się szansą, by "naprostować" życiorys arystokraty, wyjaśniając między innymi znajomość z Epsteinem.

Andrzej był oryginalnym tym drugim i jest mnóstwo materiału na ten temat. W porównaniu z Harrym ma znacznie większą głębię historii, z której może czerpać. Byłby to również fascynujący wgląd w wewnętrzne funkcjonowanie członków rodziny królewskiej i ich relacje.

Książę wycofał się ze swojej publicznej roli w rodzinie królewskiej w maju 2020 roku, a z czasem wygasły też jego honorowe przynależności wojskowe i królewskie patronaty charytatywne. Jest obecnie ósmą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Z byłą żoną Sarą Ferguson ma dwie córki - księżniczkę Eugenię i księżniczkę Beatrycze. Mimo rozstania z partnerką nadal utrzymują przyjacielskie relacje. Czy brat króla Wielkiej Brytanii rzeczywiście wyda autobiografię? Biorąc pod uwagę niezdrowe zainteresowanie świata rodziną królewską z Wysp, pewnie tak się stanie.

RadioZET.pl/Daily Mail