Obserwuj w Google News

Książę Andrzej lekceważy króla Karola? Nie ma szans, by spełnił jego warunki

2 min. czytania
24.02.2023 21:26
Zareaguj Reakcja

Książę Andrzej jest w konflikcie z królem Karolem III? Wiele wskazuje na to, że bracia nie potrafią się dogadać, a Andrzej nie zamierza sprostać oczekiwaniom Karola. 

Książę Andrzej i król Karol
fot. Peter Nicholls/AFP/East News

Książę Andrzej lekceważy króla Karola? W brytyjskiej rodzinie królewskiej problemem jest nie tylko książę Harry, ale i jego stryj, Andrzej. Król Karol postanowił wziąć się za brata i pozbawić go wszelkich przywilejów. 

Zobacz także: Twórcy "The Crown" chcą nakręcić film o księciu Andrzeju. Będzie skandal?

Książę Andrzej lekceważy króla Karola? Nie ma szans, by spełnił jego warunki

Król Karol III zmierza wprowadzić swoje zasady i mocno wziąć się za młodszego brata, Andrzeja. Co prawda, książę Andrzej nie reprezentuje brytyjskiej rodziny królewskiej od ponad trzech lat, gdy został oskarżony o napaść seksualną, ale Karol zamierza jeszcze bardziej odciąć brata od królewskich przywilejów.

Redakcja poleca

Jak donosi pudelek.pl, książę Andrzej nie może się swobodnie poruszać po Royal Lodge na terenie Wielkiego Parku w Windsorze, bo Karol nie wyraża na to zgody. Utrzymanie rezydencji kosztuje ponad milion złotych rocznie. Karol chciałby, by brat nie miał możliwości korzystania z tak luksusowych warunków. 

Jak podają zagraniczne media, nie będzie to wcale łatwe. Książę Andrzej miał w 2003 roku podpisać umowę najmu Royal Lodge na 75 lat. Brytyjscy eksperci uważają też, że nie ma szans, by Andrzej wyprowadził się dobrowolnie z domu.

Król Andrzej: kim jest?

Król Andrzej jest trzecim dzieckiem księcia Filipa i królowej Elżbiety II. Jest też uznawany za czarną owcę rodziny. W latach 1986-1996 był żonaty z Sarah Ferguson. Para doczekała się dwóch córek: Beatrycze (ur. 1988) oraz Eugenii (ur. 1990). 

Zobacz także: Jennifer Lopez pokazała, jak naprawdę wygląda jej cera. Zrobiła to przez przypadek

RadioZET.pl/Pudelek.pl

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News