Obserwuj w Google News

Katarzyna Glinka ma guza w piersi. "Duży". Aktorka przekazała przykrą wiadomość

2 min. czytania
16.03.2023 16:41
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Glinka podzieliła się diagnozą po wykonanym badaniu piersi. U aktorki z "Barw szczęścia" wykryto zmianę wielkości jednego centymetra. Gwiazda zwróciła się z apelem do kobiet. 

Katarzyna Glinka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Katarzyna Glinka to aktorka znana z roli Kasi Górki w serialu "Barwy szczęścia" oraz komedii "Och, Karol 2", "Wyjazd integracyjny" czy "Na układy nie ma rady". 45-letnia gwiazda cieszy się opinią jednej z najpiękniejszych polskich aktorek i jest chętnie obserwowana na Instagramie. Ostatni wpis zamieszczony na jej profilu zmroził fanów. Katarzyna Glinka wyznała, że wykryto u niej guza w piersi. Dzięki badaniom poznała charakter zmiany i wie już, jakie ma szanse na wyleczenie. 

Redakcja poleca

Katarzyna Glinka ma guza piersi: "Duży, prawie centymetr"

Aktorka wstawiła zdjęcie w bikini, ale tylko dla zwrócenia uwagi, bo temat jest poważny. 

Kilka dni temu wykryłam u siebie guzka w piersi. Do czasu diagnozy umierałam z przerażenia. Guzek jest duży, ma prawie centymetr - wyznała Katarzyna Glinka. 

Mammografia pozwoliła 45-latce poznać dokładniejszą diagnozę. Na szczęście zmiana jest łagodna i niegroźna. Mimo wszystko należy się jej bacznie przyglądać, regularnie poddając się badaniom. Aktorka przyznała się, że ostatnią kontrolę robiła ponad rok temu, czego bardzo żałuje. 

Bo moje szanse na wyleczenie, gdyby guz okazał się złośliwy byłyby niewielkie - podkreśliła. 

Centymetrowy guz w piersi Katarzyny Glinki na szczęście da się całkowicie wyeliminować. Korzystając z okazji aktorka zaapelowała do kobiet. 

Dziewczyny, badajcie się. Niech ten mój przykład da Wam impuls do tego, żeby nie czekać.  

Dorota Gardias walczyła z nowotworem piersi. Jej życie mocno się zmieniło