,

Shannen Doherty ma nawrót raka. Straciła ubezpieczenie i nie ma z czego się leczyć

09.03.2023 23:24

Shannen Doherty jest w czwartym stadium raka piersi. Aktorka znana z roli Brendy w "Beverly Hills 90210” zamieściła w sieci dramatyczny apel do Gildii Aktorów Ekranowych. Chorą gwiazdę pozbawiono ubezpieczenia zdrowotnego. 

Shannen Doherty
fot. Instagram:@theshando

Shannen Doherty od 2015 roku choruje na raka piersi. Aktorka znana z serialu "Beverly Hills 90210" przeszła chemioterapię i poddała się mastektomii. Przez kilka lat choroba była w remisji, lecz w 2019 roku rak znowu zaatakował.

51-letnia Shannen Doherty obecnie walczy z nowotworem w czwartym stadium. Rokowania są nie najlepsze, do tego z powodu przerwy w pracy gwiazda straciła ubezpieczenie zdrowotne i brakuje jej środków na dalsze leczenie.

Shannen Doherty ma raka w czwartym stadium. Prosi o pomoc

Shannen Doherty zwróciła z prośbą o pomoc do Fran Dresher, szefowej Gildii Aktorów Ekranowych SAG AFTRA i nagłośniła problem takich artystów, jak ona. W myśl przepisów związek zapewnia opiekę tylko tym aktorom, którzy pracują i generują dochody. Chora Doherty nie jest w stanie grać, w związku z tym nie przysługuje jej ubezpieczenie zdrowotne.  

Fran Drescher, jestem ciekawa, co z takimi ludźmi jak ja, którzy pracują od 10. roku życia i opłacają składki SAG AFTRA? Dlaczego nasz związek nas opuszcza, gdy nie jesteśmy w stanie pracować z powodów zdrowotnych? Myślę, że jesteśmy w stanie zaproponować naszym członkom coś lepszego i myślę, że jesteś osobą, która jest w stanie to zmienić - zaapelowała aktorka. 

Gwiazda "Beverly Hills 90210" jest przeciwna temu, by ubezpieczenie zdrowotne opierało się na rocznych dochodach, gdy składki płaciło się od początku kariery. 

Ja i wielu innych płaciliśmy całe życie składki, aby zostać odrzuconym tylko dlatego, że nie spełniamy twoich obecnych kryteriów. To nie w porządku - zwróciła uwagę znanej z "Pomocy Domowej" Fran Dresher. 

W komentarzach Shannen Doherty poprało wiele znanych osób, m.in. Alyssa Milano, Jonathan Tucker i Alana Steward. Gildia obiecała rozpatrzyć sprawę aktorki. 

loader

Logo radiozet Dzieje się