,

Dorota Gardias walczyła z nowotworem piersi. Jej życie mocno się zmieniło

06.03.2023 09:39

Dorota Gardias prawie dwa lata temu dowiedziała się, że będzie musiała zawalczyć o swoje zdrowie. U pogodynki TVN wykryto nowotwór piersi. Lekarz kazał obserwować guzek, który wyczuł, jednak wszystko skończyło się operacją. Życie gwiazdy mocno się zmieniło.

Dorota Gardias
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Dorota Gardias przeszła operację niedługo po tym, jak nowotwór zaczął dawać o sobie znać: pojawiło się uczucie „ciągnięcia” i plamienia z piersi. Okazało się, że zmiana nie jest złośliwa, chociaż do momentu zabiegu urosła dwukrotnie. Gwiazda TVN przeszła też rehabilitację.

Zobacz także: U Zofii Zborowskiej zdiagnozowano nowotwór. Teraz ostrzega przed swoim błędem

Dorota Gardias o walce z nowotworem piersi

- Właśnie jestem przed kolejnymi badaniami kontrolnymi i mam nadzieję, że jest ok, ale jest też stres, ciągle trzeba się pilnować. Różnie bywa, bardzo dbam o siebie, raz jest lepiej, raz gorzej – informowała Dorota Gardias w rozmowie z „Faktem”.

Pogodynka TVN postanowiła zadbać o swój relaks i spokój. Kupiła dom na Roztoczu – to właśnie tam może zaczerpnąć odpoczynku i świeżego powietrza. Z dala od Warszawy najlepiej złapać równowagę.

- Organizm wysłał mi informację, że trzeba zwolnić, inaczej żyć, dopasować się do życia i swoich potrzeb. To miejsce na Roztoczu to jest też taka potrzeba, by zadbać o siebie, bo wszystko jest ze sobą powiązane, zdrowie, jedzenie, ale też zdrowa psychika. Ileż można pędzić i gonić, tracić czas na durnoty? Czasami też trzeba pobyć w ciszy, myślę, że gdzieś tam taka potrzeba popchnęła moje serce w tamtą stronę, czuję, że tego potrzebuję – tłumaczyła dziennikarka.

Dorota Gardias przyznała też, że życie ma swoje etapy – na przykład po narodzinach Hani zmieniły się priorytety, tak samo, jak po diagnozie lekarza. Prezenterce życzymy zdrowia.

RadioZET.pl/Fakt.pl

loader
Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS

Logo radiozet Dzieje się