Obserwuj w Google News

Katarzyna Figura wymienia serdeczności z Romanem Polańskim. W komentarzach burza

2 min. czytania
17.11.2023 12:36
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Figura spotkała się z Romanem Polańskim. Aktorka wzięła udział w pokazie jego najnowszego filmu „Palace”, który odbył się w Warszawie. Figura pochwaliła się zdjęciem, na którym wymienia serdeczności z reżyserem. W sieci zawrzało.

Katarzyna Figura wymienia serdeczności z Romanem Polańskim. W komentarzach burza
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jedni kochają, inni nienawidzą. Postać Romana Polańskiego od lat budzi kontrowersje w środowisku artystycznym. Cieniem na jego karierę rzuciły się poważne oskarżenia o przestępstwo seksualne, jakiego miał dopuścić się na osobie małoletniej. Mimo że Polański zawarł ugodę z ofiarą, jego sprawa wciąż nie doczekała się zakończenia. Gdyby reżyser pojawił się w USA, natychmiastowo zostałby aresztowany.

Redakcja poleca

Postać Romana Polańskiego wciąż budzi kontrowersje

Mimo złej sławy Polański wciąż może liczyć na duże uznanie gwiazd rodzimego show-biznesu, którym zdarza się stawiać się w roli adwokatów reżysera. W obronie 90-latka stanęła niedawno Kasia Lins, która pochwaliła się w sieci zdjęciem z Romanem. Na burzę w komentarzach nie trzeba było czekać zbyt długo. Internauci prędko przypomnieli jej o zarzutach wobec Polańskiego, a jej samej zakomunikowali, że „wspiera pedofila”. Piosenkarka odniosła się do części komentarzy, co jedynie pogorszyło całą sprawę.

Zobacz też: Drzwi z domu Romana Polańskiego i Sharon Tate trafiły na aukcję. Ich cena zwala z nóg  

Katarzyna Figura uwieczniona na zdjęciu z Romanem Polańskim

Kilka dni później, zdjęciem z reżyserem pochwaliła się inna polska gwiazda. Katarzyna Figura, która przed laty współpracowała z Polańskim na planie filmowym, spotkała się z nim na pokazie jego najnowszej produkcji „Palace”. Aktorka wymieniła serdeczności z filmowcem i pochwaliła się w sieci zdjęciem ze spotkania. Na nim uwieczniono również Macieja Musiałowskiego, który wielce uradowany patrzył na aktorkę.

„Piątek 10.11.2023 kultowe kino KULTURA w Warszawie. Roman Polański w Polsce. Pokaz jego najnowszego filmu „PALACE”. Spotkaliśmy się po 20 latach od czasu »Pianisty« i »Zemsty«. Love” – napisała Figura na swoim Instagramie. Entuzjazmu ze spotkania Katarzyny i Romana nie podzielili natomiast fani aktorki. „Pandora Gate przyjechał skomentować?” – pisał internauta. „Who? Ja podziękuję” – czytamy dalej. Figura nie odniosła się jednak do nieprzychylnych komentarzy.

Źródła: Radio ZET/Instagram @figura_katarzyna

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS