Obserwuj w Google News

Kasia Lins stanęła w obronie Romana Polańskiego. Tak odpowiedziała na hejt

2 min. czytania
12.11.2023 15:47

Piosenkarka Kasia Lins opublikowała na Instagramie zdjęcie z Romanem Polańskim. Nazwała go też "jednym z jej ulubieńców". To nie spodobało się fanom, którzy wciąż pamiętają o oskarżeniach, które plamią honor reżysera. Artystka odpowiedziała na hejt w komentarzach.

Kasia Lins stanęła w obronie Romana Polańskiego. Tak odpowiedziała na hejt
fot. Wojciech Olkusnik/East News, instagram: @kasialins

Jedni dostrzegają w nim filmowego geniusza, inni przekreślają jego artystyczny dorobek, mając go za przestępcę. Roman Polański jest osobą równie rozpoznawalną jak kontrowersyjną. Cieniem na jego filmowym dziedzictwie kładą się poważne oskarżenia o przestępstwa seksualne. To jednak nie przeszkadza niektórym w pokazywaniu się w jego towarzystwie. Artystka Kasia Lins opublikowała zdjęcie z Polańskim i wzięła go w obronę.

Kasia Lins opublikowała zdjęcie Romanem Polańskim

Kasia Lins odważnie stawia kroki w świecie show-bizu. 33-letnia piosenkarka ma na swoim koncie cztery albumy muzyczne (ostatni, „Omen”, ukazał się w 2023 roku) i aż trzy nominacje do Fryderyków. Każde kolejne wydawnictwo jej autorstwa sprawia, że rośnie grono jej fanów. Nie tylko o przychodzą oni chętnie na jej koncerty, ale także obserwują ją na Instagramie. I to właśnie tam, w social mediach, dali ostatnio wyraz swojemu niezadowoleniu, gdy artystka opublikowała zdjęcie z Romanem Polańskim.

Kasia Lins pozuje z Romanem Polańskim
fot. Instagram: @kasialins

Kasia Lins wrzuciła na instastory fotkę z Romanem Polańskim. „One of my favourties” (pol. „jeden z moich ulubieńców”) – napisała. Tyle wystarczyło, by rozjuszyć internautów. Fani postanowili przypomnieć jej, jakich czynów miał dopuścić się niesławny reżyser. Pod jej postami zawrzało.

Redakcja poleca

„Jak to jest wspierać twórczość pedofila?”; „Selfie z R.Polańskim i podpis „pne of my favorites”? Gdyby nie Twoja, Kasiu, twórczość, którą bardzo cenię od lat, bilety na koncert zostałyby zwrócone… Do zobaczenia w Warszawie” – pisali rozgoryczeni użytkownicy Instagrama.

Redakcja poleca

Kasia Lins odpowiedziała na hejt

Lins nie chciała zostawić słów krytyki bez odpowiedzi. Odniosła się do nich, twierdząc, że Polański – jej zdaniem – już zapłacił za swoje przewinienia. „Można na ten temat pisać eseje, nie chcę zamykać tego bezbrzeżnego tematu do kilku zdań na Insta. Pokuta istnieje, a Roman dostał za swój czyn najwyższą karę. Według społeczeństwa nadal jej nie spłacił. W moim odczuciu jest inaczej” – oznajmiła.

Redakcja poleca

Roman Polański oskarżony o kolejne przestępstwa seksualne

Dla jednych sprawa przestępstw, których miał dopuścić się Polański, jest zamknięta, dla innych nie jest. Niedawno informowaliśmy, że pod koniec października polski reżyser został ponownie oskarżony o nadużycia seksualne. Do sądu wpłynął pozew, w którym oskarżono Polańskiego o upicie i zgwałcenie nastolatki. Artysta nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Nie jest to jedyna plama na jego honorze. W 1977 roku miał wykorzystać seksualnie 13-latkę. Zanim trafił do więzienia, zbiegł z USA, przez co karcąca ręka sprawiedliwości nie mogła go dosięgnąć. Tym samym uniknął odsiadki.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS