Obserwuj w Google News

Karol III podjął decyzję w sprawie wnuka! Co na to Kate i William?

2 min. czytania
04.04.2023 16:52
Zareaguj Reakcja

Karol III zarządził, by w jego koronacji wziął udział najmłodszy wnuk. Kate i William mieli posiadać pewne obiekcje odnośnie do obecności Louisa na wielkim wydarzeniu, jednak wygląda na to, że klamka zapadła i mały książę spełni pragnienie dziadka.

Karol III
fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

Karol III to pierworodny syn królowej Elżbiety II i jej męża Filipa, księcia Edynburga. Już w momencie narodzin nosił dumny tytuł Jego Królewskiej Wysokości Księcia Karola z Edynburga, a po śmierci swojej matki został królem Zjednoczonego Królestwa, tym samym zapisując się w historii jako najstarszy wstępujący na tron brytyjski.

Zobacz także:  Na koronacji Karola III nie będzie jednego z najważniejszych przywódców. Powód zaskakuje

Zbliża się koronacja Karola III. Monarcha ma ważne życzenie

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami – już 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie 2 tysiące gości będzie celebrowało tę ważną dla Brytyjczyków uroczystość. Monarcha wyraził jasne życzenie, by w tym wyjątkowym dniu towarzyszył mu 5-letni Louis. Chłopiec zyskał opinię najbardziej niesfornego dziecka w rodzinie królewskiej – brat księcia Georga i księżniczki Charlotte skierował na siebie oczy całego świata po tym, jak media obiegły zdjęcia z Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II.

Na fotografiach można zobaczyć małego księcia, który nie może ukryć swojego zniecierpliwienia – najmłodszy syn Kate i Williama stroił zabawne miny i nie reagował na upomnienia, czym rozczulił zdecydowaną część obserwatorów. Rodzice Louisa mieli obawiać się, że nieokiełznany maluch zakłóci przebieg uroczystości koronacyjnych dziadka, jednak Karol III nie znosi sprzeciwu.

William i Kate wahali się co do jego udziału, ale król nalegał, żeby się pojawił. Ma nadzieję, że Louis trochę ożywi to wydarzenie. Karol ma prawdziwą słabość do Louisa i chce, żeby tam był

– wyjawił mediom informator z bliskiego środowiska royalsów.

Redakcja poleca

Najmłodszy wnuk Karola III pojawi się na koronacji. Skradnie całe show?

Jednocześnie rodzice księcia starają się, by wszystkie ich dzieci miały poczucie równości, dlatego nie wykluczają go z większości ważnych rodzinnych wydarzeń. Jak powiedziała królewska ekspertka, udział Louisa w koronacji Karola III umocni jego więź z dziadkiem oraz da odczuć starszemu Georgowi, że może liczyć na wsparcie rodzeństwa.

Udział i aktywne zaangażowanie księcia Louisa w koronację mają zapewnić mu dobre wspomnienia z tego wydarzenia. Mają również pokazać George'owi, że może liczyć na swoje rodzeństwo i że odgrywa ono decydującą rolę w uczynieniu go dobrym monarchą. Ma to pozwolić na uniknięcie rozdźwięków w relacjach między rodzeństwem

– wyjaśniła Angela Mollard w wywiadzie dla "Daily Express".

Myślicie, że ceremonia koronacji Karola III przebiegnie bez zakłóceń, czy 5-letni Louis znów skradnie całe show?

RadioZet.pl/”Daily Express”