Zamknij

Grupa ludzi zakłóciła obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety. Interweniowała policja [FOTO]

02.06.2022 16:30

Nadszedł długo wyczekiwany dzień obchodów platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Nie obyło się bez sensacji. Jedną z nich było wtargniecie grupy ludzi, która usiłowała zablokować paradę. Interweniowała policja.

Królowa Elżbieta II
fot. insight media/REPORTER/EAST NEWS

Dokładnie 6 lutego minęło już 70 lat panowania na tronie Elżbiety II - brytyjskiej królowej. Ponieważ rocznica ta wypada w niezbyt korzystnej zimowej aurze, to obchody zwyczajowo odbywają się wiosną. Tegoroczne uroczystości mają charakter szczególny właśnie ze względu na platynowy jubileusz.

O tym, jak przebiegać będzie całe wydarzenie, media rozpisywały się już od dawna. Regularnie pojawiały się spekulacje m.in. o tym, czy na obchodach pojawią się książę Harry i Meghan Markle (a ci pojawili się, choć ku zaskoczeniu komentujących, zażądali ochrony), a także w jakiej formie będzie królowa i czy będzie w stanie pojawić się na uroczystościach. Okazuje się, że królowa nie zawiodła poddanych i pomachała im ze słynnego balkonu Pałacu Buckingham. Jednak oprócz radosnych wydarzeń nie zabrakło też niemiłych niespodzianek. Jedną z nich były próby  zatrzymania parady Trooping the Colour.

Zobacz także: Misiek Koterski okradziony na meczu Polska-Walia. "Nawet w loży prezydenckiej takie rzeczy się zdarzają" 

Grupa ludzi zakłóciła obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety. Interweniowała policja [FOTO]

Jak informują zagraniczne media, około 25 osób wtargnęło na trasę defilady, uświetniającej obchody platynowego jubileuszu królowej. Daily Mail przekazał, że osoby te związane są z organizacją Animal Rebellion, która domaga się od Korony działań, związanych z postępującym kryzysem klimatycznym.

W swoich social mediach organizacja przekonuje, że szacunkowo około 6,6 mln akrów ziemi na całym świecie jest właśnie w posiadaniu Korony. Stanowi to blisko 1/6 ziem  na planecie, dlatego przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, a także zapewnienie ginącym gatunkom miejsca do życia - zdaniem działaczy Animal Reberllion - powinno odbywać się z olbrzymim udziałem właśnie Wielkiej Brytanii.

Osoby, które wtargnęły na trasę defilady, zostały szybko usunięte przez policję.