,

Nikt nie chce wystąpić na koronacji Karola III. Zagra zespół z lat 90.

30.03.2023 14:10

Koronacja Karola III na króla zbliża się wielkimi krokami. 6 maja Wielka Brytania ma świętować, jednak jak podaje portal Wirtualna Polska, może pojawić się problem z muzyką. Gwiazdy masowo odmawiają wystąpienia przed rodziną królewską.

Nikt nie chce wystąpić na koronacji Karola III. Zagra się zespół z lat 90.
fot. Marcin Nowak/East News

Ostatnia koronacja w Wielkiej Brytanii miała miejsce ponad 70 lat temu. Nic dziwnego, że dla monarchii jest to niezwykłe wydarzenie, które chce obejść z hukiem. Problem w tym, że chętnych na zrobienie hałasu jest niewielu. Podobno czołowe brytyjskie gwiazdy odmawiają koncertowania dla „royalsów”. Pojawiły się jednak pogłoski, że znalazł się chętny na taki występ.

Zobacz też: Rodzina królewska pójdzie do pracy? Karol III nie chce się dzielić fortuną

Koronacja Karola III – kto zagra dla króla?

Choć brytyjskie media donoszą, że Karol III chce skromnej koronacji, to nie uda mu się uniknąć kilkudniowego świętowania. Jednym z obowiązkowych punktów programu jest koncert w pałacu Windsor. Niestety nikt nie chce tam wystąpić. A przecież na Wyspach muzyków nie brakuje.

Odmówić występu miał min. Elon John, który w 1998 roku otrzymał z rąk królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. Ed Sheeran, Kylie Minogue i Adel, również mieli nie być chętni na koncertowanie dla „royalsów”. Po wielu próbach organizatorom udało się znaleźć chętnych. Nieco zapomniany już zespół z lat 90. - Take That.

Zobacz też: Snoop Dogg wystąpi na koronacji Karola III? Raper prosi: "Niech to się stanie"

Robbie Williams wystąpi na koronacji Karola III?

Zespół Take That wywodzi się z Manchesteru i do 1996 roku odnosił ogromne sukcesy na Wyspach. Jego główną gwiazdą był Robbie Williams, który opuścił skład w 1995. Muzyk wrócił do bandu w 2010 roku, jednak opuścił go cztery lata później. Ze składu w tym samym czasie wyłamał się również Jason Orange.

Jak podaje Wirtuala Polska, rozmowy organizatorów koncertu z zespołem trwają, dlatego występ Take That nie jest jeszcze pewny. Jeśli dyskusje okażą się owocne, to czy na scenie wystąpi Robbie Williams? Brytyjskie media bardzo w to wątpią.

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się