Obserwuj w Google News

Brytyjska rodzina królewska się powiększy. Księżniczka Eugenia jest w ciąży

1 min. czytania
25.01.2023 11:33
Zareaguj Reakcja

Księżniczka Eugenia jest w ciąży. Wnuczka zmarłej Elżbiety II i bratanica króla Karola III spodziewa się drugiego dziecka z mężem Jackiem Brooksbankiem. Pałac Buckingham potwierdził radosne wieści. 

Księżniczka Eugenia
fot. Rex Features/East News

Brytyjska rodzina królewska ostatnio nie miała zbyt wielu powodów do radości. Po skandalu obyczajowym z księciem Andrzejem oraz aferą wywołana przez głośny wywiad Harry'ego i Meghan Markle zmarł książę Filip, a rok później we wrześniu - królowa Elżbieta II. Kolejne zamieszanie na dworze wywołała autobiografia księcia Harry'ego "Spare" i kolejne sensacyjne historie obnażające smutną prawdę o rodzinie królewskiej.

Redakcja poleca

Księżna Eugenia jest w kolejnej ciąży 

Miłą odmianę w ponurą atmosferę wśród Windsorów wnoszą wiadomości o kolejnym dziecku w rodzinie królewskiej. Księżna Eugenia jest w ciąży - zawiadomił Pałac Buckingham. 

32-letnia córka księcia Andrzeja i Sary Ferguson oraz najmłodsza wnuczka Elżbiety II niebawem powita na świecie drugie dziecko z mężem, brytyjskim marszandem Jackiem Brooksbankiem. 

Jesteśmy wniebowzięci, mogąc podzielić się z wami wiadomością, że tego lata dołączy do nas nowy członek rodziny - potwierdziła osobiście księżniczka Eugenia, zamieszczając zdjęcie z ciążowej sesji. 

Będzie to drugie dziecko wnuczki Elżbiety II. Dokładnie 9 lutego 2021 roku księżniczka Eugenia urodziła syna, Augusta Philipa. Chłopca można zobaczyć na fotografii dołączonej do wpisu - pociecha całuje brzuch mamy. 

Media spekulują, że drugie dziecko księżniczki Eugenii przyjdzie na świat latem tego roku. Potomek zajmie trzynaste miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu.