Zamknij

Rodzina królewska w szoku. Dzieci księcia straciły tytuły królewskie. "Jesteśmy bardzo smutni"

30.09.2022 14:38

Duńska rodzina królewska nie kryła zaskoczenia drastyczną decyzją królowej Małgorzaty II. Monarchini postanowiła odebrać swoim wnukom tytuły królewskie. Dlaczego podjęła tak kategoryczne kroki?

Królowa Małgorzata II
fot. screen: YouTube ITV News

Brytyjska rodzina królewska to bez wątpienia najbardziej medialna monarchia na świecie. Ostatnie dramatyczne wydarzenia, śmierć i pogrzeb Elżbiety II, były śledzone przez cały świat. Nie jest tajemnicą, że media nieustannie śledzą relacje nowego króla Karola III z "czarnymi owcami", czyli księciem Harrym i Meghan Markle. Wiele mówiło się o kontrowersyjnej decyzji o odebraniu dzieciom książęcej pary tytułów. Tymczasem królowa Danii nie miała wątpliwości i podjęła decyzję, która zaszokowała jej syna.

Dzieci księcia straciły tytuły książęce? Szokująca decyzja duńskiej królowej Małgorzaty II

Duńska prasa poinformowała o niezwykle odważnej, ale i kontrowersyjnej decyzji Małgorzaty II. Królowa zdecydowała o pozbawieniu swoich wnuków, dzieci księcia Joachima, tytułów, co wywołało ogromne emocje. Książęta Mikołaj i Feliks pracują jako modele. Królowa twierdzi, że teraz będą mogli rozwijać swoją karierę bez presji. 

- Wszyscy jesteśmy bardzo smutni. Nigdy nie jest zabawnie patrzeć, jak twoje dzieci są krzywdzone. Zostali postawieni w sytuacji, której nie rozumieją - poinformował książę w rozmowie z serwisem Ekstra Bladet.

Głos w sprawie zabrał także jeden z zainteresowanych. Mikołaj w rozmowie z serwisem nie ukrywał, że jest bardzo zaskoczony i smutny.

- Cała moja rodzina i ja jesteśmy oczywiście bardzo smutni. Jesteśmy, jak stwierdzili moi rodzice, w szoku z powodu tej decyzji i tego, jak szybko do niej doszło. Jestem bardzo zdezorientowany, dlaczego tak się dzieje - ocenił.

Jak widać, nie tylko w brytyjskiej rodzinie królewskiej dochodzi do skandali i decyzji, o których mówi cały świat.