,

Snoop Dogg wystąpi na koronacji Karola III? Raper prosi: "Niech to się stanie"

24.03.2023 14:56

Dzień koronacji Karola III zbliża się wielkimi krokami. Czekają na niego nie tylko członkowie rodziny królewskiej i ich zwolennicy. Jedną z osób, które odliczają dni do ceremonii, jest znany raper Snoop Dogg. Artysta poprosił o możliwość wystąpienia podczas tego podniosłego wydarzenia.

Snoop Dogg wystąpi na koronacji Karola III? Raper prosi: "Niech to się stanie"
fot. Shutterstock/Simon Ward Photography, Shutterstock/ Tinseltown

Snoop Dogg pochodzi z Long Beach w Kalifornii, ale Wielka Brytania jest bliska jego sercu. Artysta z zapartym tchem śledzi poczynania członków rodziny królewskiej.

Zobacz także: Harry nie jest synem króla Karola? Zdjęcie może skrywać odpowiedź

Snoop Dogg chce wystąpić na koronacji Karola III

Dla wielu dzień oficjalnego mianowania Karola III na króla będzie wyjątkowy. Jego poprzedniczka zasiadała na tronie przez ponad siedem dekad, co uczyniło ją najdłużej urzędującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii.

Pomimo podniosłości tego dnia, wiele gwiazd odmówiło wzięcia udziału w ceremonii. Na pewno nie zobaczymy podczas niej The Spice Girls, Eltona Johna, Adele i Harry'ego Stylesa. Ich miejsce może zająć Snoop Dogg.

Początek zamiłowania rapera do rodziny królewskiej sięga lat 90. Snoop miał wówczas kłopoty z prawem — ciążył na nim zarzut morderstwa — i miał zostać objęty zakazem pobytu w Wielkiej Brytanii. Wtedy Elżbieta II zdobyła się na zaskakujący gest.

Kiedy chcieli mnie wyrzucić z Anglii, królowa powiedziała, że jej wnuki uwielbiają Snoop Doggy Dogga i że on nie zrobił niczego złego w Wielkiej Brytanii, więc pozwoliła mi tam być powiedział w "The Guardian" Snoop Dogg.

Raper oznajmił, że chętnie wystąpiłby w zamku w Windsorze.

Chcę wystąpić na koronacji. Niech to się stanie poprosił cytowany przez "The Sun" artysta.

Kiedy odbędzie się koronacja Karola III?

Koronacja nowego monarchy jest dla Brytyjczyków wydarzeniem o znaczeniu symbolicznym. Korona jest wówczas zakładana na głowę nowego króla, co jest jednoznaczne z przekazaniem mu władzy nad Kościołem Anglii oraz z oficjalnym przyjęciem przez niego tytułu monarchy wraz z powiązanymi z nim obowiązkami.

Koronacja Karola III została zaplanowana na 6 maja. W trakcie uroczystej ceremonii syn zmarłej we wrześniu 2022 roku królowej Elżbiety II oficjalnie przejmie tron, czyniąc tym samym Kamilę królową małżonką.

Na weekend, w którym odbędzie się wspomniane wydarzenie, royalsi zapanowali kilka wydarzeń. Wśród nich jest pokaz świateł na zamku w Windsorze oraz koncert. Kto wie, może na scenie zobaczymy legendę amerykańskiego rapu?

loader

Źródła: RadioZET.pl/TheGuardian.com/TheSun.co.uk/BBC.com

Logo radiozet Dzieje się