Obserwuj w Google News

AFERA! Żona oskarża Liroya. "Gdy on płynął przez Atlantyk, ja dostałam eksmisję"

3 min. czytania
19.01.2023 16:59
Zareaguj Reakcja

Joanna Krochmalska ujawniła w wywiadzie "Wysokich Obcasów" kulisy rozstania z Piotrem "Liroyem" Marcem. Oskarżyła go m.in. o niepłacenie na dzieci, przemoc ekonomiczną i zastraszanie. Liroy, bawiący się niedawno w programie "Przez Atlantyk", miał doprowadzić do tego, że Krochmalskiej i dzieciom zagrożono eksmisją.

Piotr Liroy Marzec i Joanna Krochmalska
fot. VIPHOTO/East News

Joanna Krochmalska, żona Piotra "Liroya" Marca, ujawniła "Wysokim Obcasom", jak po rozstaniu potraktował ją były polityk i celebryta. Krochmalska i Liroy byli w związku 19 lat i doczekali się trojga dzieci. Obecnie pozostają w separacji. Były członek klubu Kukiz'15 ma jednak zaniedbywać swoje obowiązki rodzicielskie i nie łożyć na dzieci. Z wywiadu dowiadujemy się, że gdy Liroy brylował w towarzystwie Antka Królikowskiego w reality show "Przez Atlantyk", jego żonie i dzieciom groziła utrata domu.

Redakcja poleca

Joanna Krochmalska uderza w Liroya: nie płacił na dzieci 

Joanna Krochmalska wyznała, że dwa lat temu Piotr "Liroy" Marzec wyprowadził się od niej i dzieci, oznajmiając, że to koniec. Zobowiązał się jednak uregulować rachunki, ale słowa nie dotrzymał i wpędził żonę w poważne tarapaty.

Nigdy bym się nie spodziewała tego, co wydarzyło się później, że odetną mi gaz, prąd, internet. Że dostanę nakaz eksmisji. Że będę musiała walczyć o alimenty, wysłuchiwać gróźb od jego kolegów, jego awantur - zdradziła "Wysokim Obcasom" Joanna Krochmalska.

Rodzina została bez środków do życia. Odcięto jej media, bo Marzec nie płacił rachunków, które przychodziły na jego pocztę mailową. Zabrał też kluczyki do skrzynki. 

- Zostawił sobie klucz do skrzynki pocztowej, nie mogłam odbierać listów. Gdy go poprosiłam, żeby dał mi numer konta, na który trzeba zrobić przelew - umowy były na niego - odmówił, powiedział, że zapłaci. Gdy długi narosły, przyszło zawiadomienie o eksmisji. Piotr powiedział, że mam sobie radzić sama - ujawniała żona słynnego Scyzoryka.

Była modelka podkreśliła, że Liroy, będąc w polityce, wielokrotnie krytykował mężczyzn, którzy migali się od płacenia na dzieci, a tymczasem sam nie potrafił wywiązać się z obowiązku wobec swoich pociech. Jeszcze przed sprawą o alimenty żona Marca złożyła wniosek o poręczenie alimentacyjne. Otrzymała 2,4 tys. złotych na dwoje młodszych dzieci. Liroy się targował. Stwierdził, że skoro Krochmalska pobiera 500 plus, alimenty powinny być pomniejszone o tę kwotę

- Zapłacił dwa razy i się skończyło. Dałam sprawę do komornika. Ściąga mu z pensji 870 zł, nie może więcej. [...] On w papierach ma najniższą pensję krajowąCzy to nie powinno wzbudzić podejrzeń? Prezes kilku spółek? - zastanawia się w "Wysokich Obcasach" Joanna Krochmalska.

Piotr "Liroy" Marzec miał zastraszać Joannę Krochmalską 

Była żona nie wierzy, że Marzec nie ma pieniędzy i przypomina, że niedawno Liroy wziął udział w reality show TVN "Przez Atlantyk", gdzie bawił się w towarzystwie równie skompromitowanego Antka Królikowskiego, który zostawił Joannę Opozdę tuż przed narodzinami ich syna. Jeszcze wtedy nikt nie wiedział, że obu celebrytów łączą podobne doświadczenia. 

- Gdy on płynął przez Atlantyk, ja dostałam eksmisję. Miał tyle pieniędzy, a pozwolił, żeby coś takiego spotkało jego dzieci? - podkreśliła Krochmalska, na którą Liroy złożył doniesienie do sądu.

Napisał pismo, w którym oskarża mnie, że jestem toksyczna. Cały czas mnie straszył, że albo zgodzę się na opiekę naprzemienną, albo całkowicie pozbawi mnie praw rodzicielskich. Bałam się, że stracę dzieci - wyznała. 

Były polityk sam miał zaniedbywać obowiązki rodzicielskie. 

- Nie woził dzieci do szkoły. Albo wcale nie chodziły, albo docierały na ostatnią lekcję. Nie płacił za obiady. Szkoła skierowała sprawę do kuratorium i do sądu [...] Gdy zabrał dzieci na wakacje na Mazury, to umierałam z nerwów, bo był z kolegą, który się upijał i robił burdy - ujawniła w WO Joanna Krochmalska.

Kobieta dodaje, że Marzec, zamiast przelewać jej pieniądze na podstawowe wydatki na dzieci, wolał kupować im drogie prezenty. Zafundował pociechom m.in. zestaw lego i sztabkę srebra. Nie interesowało go, z czego Krochmalska pokryje ich codzienne potrzeby. 

Spory fragment wywiadu "Wysokich Obcasów" dotyczy gróźb i prób zastraszania przez Liroya Joanny Krochmalskiej. Jeden z opisów brzmi wręcz makabrycznie. 

Zastraszał mnie przy pomocy kolegi, który powiedział przy świadku, że jak mnie potrąci samochodem i będę kaleką, to nie będę mogła się zajmować dziećmi i Piotr dostanie opiekę. Zgłosiłam to do sądu - wyznała w wywiadzie Joanna Krochmalska. 

Piotr "Liroy" Marzec jeszcze nie ustosunkował się do oskarżeń żony. 

Liroy o traumach z dzieciństwa. Był bity i mdlał z głodu. Uciekł z domu w wieku 6 lat

EN_01264157_0517
fot. VIPHOTO/East News
EN_01073740_0126
fot. VIPHOTO/East News
EN_00925810_0053
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS