Obserwuj w Google News

Koroniewska i Dowbor wywołali burzę. Będzie zawiadomienie do prokuratury

3 min. czytania
07.11.2023 13:36

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor jedną współpracą wywołali w sieci burzliwą dyskusję. Przeważają negatywne komentarze, a w sprawie zabrał głos również Jan Śpiewak. Chociaż cel współpracy z Kompanią Piwowarską był szczytny, to jednak sama otoczka wywołała kontrowersje. Czy sprawa zakończy się przed sądem?

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor reklamują alkohol
fot. TRICOLORS/East News, Agnieszka Sniezko/East News

Niektórzy internauci uważają, że można przymknąć oko na reklamowanie alkoholu, gdy celem jest przekazanie 5 mln posiłków dla potrzebujących. Jednak setki osób potępiło akcję – w tym przypadku piwo kojarzy z pomaganiem i zacieśnianiem rodzinnych relacji przy świątecznym stole. To sprzeczne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Jan Śpiewak postanowił zainterweniować w sprawie kampanii, w której zgodzili się uczestniczyć Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Aktywista wytknął celebrytom, że na własnej skórze przekonali się, jak szkodliwy może być alkoholizm.

Zobacz także:  Joanna Koroniewska wróci do „M jak miłość”? „Mam otwartą drogę”

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor w reklamie alkoholu

„Przeszliśmy na Ty z Bankami Żywności, co pomoże przekazać 5 mln posiłków dla potrzebujących. Wspierają nas w tym Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Bo święta to wyjątkowy czas, a bycie na TY pomaga… pomagać!” - chwalił się koncern Tyskie na Instagramie.

Internauci byli w szoku. Komentowano, że w kraju, w którym jest problem z alkoholem, nie powinno się tworzyć takich kampanii. Argumentowano, że w tym przypadku etanol jednoznacznie kojarzy się z pomaganiem, rodzinnym ciepłem, świętami i błogim spokojem. No i oczywiście z celebrytami, którzy są dość lubiani w sieci.

„Jesteście obrzydliwi. Łączyć alkohol ze świętami i spłaszczać jego niszczycielskie skutki? Wtf?! Jakiekolwiek reklamy tej trucizny powinny być zakazane. A jeżeli już, to ostatnim powinno być łączenie alkoholu z tego typu świętami. Pewnie wiecie ile rodzin cierpi, w których króluje alkoholizm, ale oczywiście macie to gdzieś… Jesteście ohydni!” - czytamy w jednym z komentarzy.

Redakcja poleca

Jan Śpiewak zawiadomi prokuraturę

Jan Śpiewak ostro podsumował uczestnictwo Dowborów w reklamie alkoholu. Skwitował, że wybrali setki tysięcy za udział w kampanii, a nie przyzwoitość i przestrzeganie prawa. Aktywista zapowiedział, że jego fundacja Bezpieczna Polska dla Wszystkich złoży zawiadomienie do prokuratury. Nie godzi się na tworzenie pozytywnych skojarzeń z alkoholem.

Aktywista zaapelował do Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora – chce, aby celebryci przeprosili za udział w reklamie, a pieniądze, które na niej zarobili, oddali na rzecz ofiar alkoholizmu. Zwrócił się też do agencji reklamowych, aby nie przyjmowały kampanii „karteli alkoholowych”. Jednocześnie przypomniał, że będzie walczyć o całkowity zakaz promowania napojów wyskokowych.

„Para upadłych moralnie celebrytów postanowiła zareklamować chlanie przy wigilijnym stole i usprawiedliwić to posiłkami dla dzieci. Ciekawe ile tych dzieci nie ma jedzenia, bo tatuś wszystko wydał na browar? Proponuję, żeby młody Dowbor pogadał z mamą o szkodliwości etanolu” – napisał dodatkowo na X/Twitterze.

Maciej Dowbor miał problem z alkoholem

Na Instastory Jana Śpiewaka przypomniano, że Maciej Dowbor doskonale wie, jakie szkody może wyrządzić alkohol. Drugi mąż Katarzyny Dowbor, Janusz Atlas, miał problem z używkami. Gdy pił, robił się agresywny.

„Ja tego nie wiedziałam. W ogóle nie miałam pojęcia, że ma problem z alkoholem. Potem eksplodowało. Janusz po alkoholu robił się agresywny i nie panował nad sobą” – pisała Katarzyna Dowbor w swojej książce. Sam Maciej Dowbor w 2011 roku postanowił, że zmieni swoje życie. Wybrał sport, zmienił codzienne nawyki oraz podjął decyzję o ograniczeniu spożywania alkoholu.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Te gwiazdy są nieuleczalnie chore. Niektóre z ich chorób prowadzą do śmierci
7 Zobacz galerię
fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News + zz/NPX/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News + Rex Features/East News