Obserwuj w Google News

Ile kosztował poród księżniczki Eugenii? Zapłaciła krocie

2 min. czytania
07.06.2023 17:08
Zareaguj Reakcja

Księżniczka Eugenia niedawno po raz drugi została mamą. Arystokratka nie zdecydowała się na powitanie dziecka w publicznym szpitalu, a w prywatnym, w którym w 2021 roku przyszła na świat pierwsza pociecha 33-latki. Wiadomo, ile kosztował poród.

Księżniczka Eugenia
fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank długo trzymali w tajemnicy przyjście na świat drugiego dziecka. Dopiero pod koniec stycznia ogłosili, że znów zostaną rodzicami. W lutym 2021 roku doczekali się synka, Augusta, a 30 maja 2023 roku przywitali kolejnego chłopca, który otrzymał imiona Ernest George Ronnie Brooksbank. Poród sporo kosztował księżniczkę.
Zobacz także:  Karol III wyklucza kolejnych „royalsów”. Eugenia i Beatrice pozbawione zaszczytu

Księżniczka Eugenia urodziła drugie dziecko. Ile kosztował poród?

Księżniczka Eugenia tuż przed porodem przeniosła się do pałacu Kensington w Ivy Cottage. Dzięki temu miała zaledwie 15 minut jazdy samochodem od prywatnego szpitala w Portland. Arystokratka ma dobre wspomnienia związane z placówką – urodziła tam swojego pierwszego syna. Poza tym w placówce rodziła też m.in. Meghan Markle.

„Hello” podaje, wyżej wymieniony szpital jest klasą samą w sobie. Z usług placówki w Portland korzystają arystokraci i celebryci – cenią sobie wysoki standard usług. Cena jest oczywiście dość adekwatna do jakości. Za „zwykły” poród trzeba wysupłać 6760 funtów, czyli ponad 35 tys. zł, a cena może ostatecznie sięgnąć do 8110 funtów, czyli ponad 42 tys. zł (w przypadku cesarskiego cięcia).

Redakcja poleca

Oczywiście po porodzie świeżo upieczonej mamie należy się nieco spokoju i odpoczynku. Dodatkowa noc z dzieckiem w szpitalu w Portland kosztuje 1800 funtów, czyli ponad 9 tys. zł.

Księżniczka Eugenia do tej pory nie pokazywała swojej najmłodszej pociechy. 5 czerwca opublikowała dwa zdjęcia – jedno przedstawia maluszka, a drugie Ernesta ze starszym bratem, Augustem. Fani rodziny królewskiej od razu zauważyli, że noworodek jest podobny do księżniczki Lilibet (córki księcia Harry’ego i Meghan Markle).

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS