,

Karol III wyklucza kolejnych „royalsów”. Eugenia i Beatrice pozbawione zaszczytu

21.03.2023 15:52

Eugenia i Beatrice były ukochanymi wnuczkami Elżbiety II, jednak nowy monarcha zdecydowanie nie podziela tej sympatii. Jak podaje portal Wirtualna Polska, Karol III postanowił odsunąć kobiety od rodziny. Brytyjskie media spekulują, czym mogły sobie zasłużyć na taką karę.

Księżniczki Beatrice i Eugenia nie dostały zaproszenia na koronację Karola III
fot. Marcin Nowak/EastNews

70 lat – tyle Brytyjczycy musieli czekać na koronowanie kolejnego monarchy. Już za półtora miesiąca Karol III stanie w Opactwie Westminsterskim, gdzie oficjalnie zostanie mianowany królem. Na to ogromne święto czeka nie tylko cała rodzina królewska, ale i cała Wielka Brytania.

Zobacz też: Król Karol przeżył piekło. Ujawniono prawdę o jego dzieciństwie

Eugenia i Beatrice odsunięte od rodziny

Okazuje się, że nie wszyscy „royalsi” będą mogli brać udział w uroczystościach koronacyjnych na miejscu. Na liście zaproszonych gości miało zabraknąć księżniczek Eugenii i Beatrice. Czym ulubienice królowej Elżbiety II zasłużyły sobie na wykluczenie ze strony wuja-króla? Brytyjskie media mają swoje teorie na ten temat.

„The Mirror” uważa, że Beatrice spotkała kara za to, że nie potępiła publicznie swojego ojca Andrzeja. Mężczyzna został oskarżony o udział w orgiach z udziałem dzieci oraz o napaści seksualne. Brat Karola III nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania zeznań. Andrzej został pozbawiony tytułów, jednak dopiero po śmierci królowej Elżbiety został naprawdę odsunięty od królewskich przywilejów.

Jak podaje Wirtualna Polska, Eugenia miała nie dostać zaproszenia na koronację z powodu jej relacji z Harrym i Meghan. Kobieta utrzymuje dobre stosunki ze zbuntowanymi „royalsami”, co ma nie wszystkim na dworze się podobać.

Koronacja Karola III – kogo zabraknie na uroczystości?

Skoro o Harrym i Meghan mowa, warto wspomnieć, że rzecznik pary poinformował o tym, że została ona zaproszona na koronację Karola III. Niestety nie zdradził, czy raczą pojawić się na ceremonii. Jeśli małżonkowie zdecydują się odwiedzić Londyn, na pewno nie staną na balkonie Pałacu Buckingham obok reszty rodziny. Nie zatrzymają się również w Frogmore Cottage, które król zabrał z ich posiadania.

Zobacz też: Książę Andrzej będzie musiał iść do normalnej pracy? Jest w rozpaczy

Pewne jest jednak, że na ceremonii zabraknie księcia Andrzeja. Mężczyzna został oskarżony o napaści seksualne i pedofilię, odmówił składania zeznań w sprawie. Dopóki królowa żyła, Andrzej korzystał z dworskich posiadłości, miał również swój gabinet w Pałacu Buckingham. Karol po objęciu władzy pozbawił brata wszelkich finansowych przywilejów.

Koronacja króla Karola III zaplanowana została na 6 maja 2023 roku i odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Uroczystosci związane z koronowaniem nowego władcy potrwają do poniedziałku 8 maja.

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się