Obserwuj w Google News

Harrego i Meghan czekają samotne święta. Przykro patrzeć na upadek tej rodziny

2 min. czytania
21.11.2023 20:23
Zareaguj Reakcja

To już prawie pewne – Harry, Meghan i ich dzieci nie zasiądą do wigilijnego stołu z resztą rodziny. I jak donoszą brytyjskie media, tym razem to nie oni odmówili zaproszenia.

Harrego i Meghan czekają samotne święta. Przykro patrzeć na upadek tej rodziny
fot. LEON KUEGELER/AFP/East News

Parę lat temu na brytyjskim dworze doszło do niestandardowej sytuacji, jaką karty historii zapamiętają na długo. Syn króla (wtedy jeszcze następcy tronu) postanowił, że razem z żoną i dzieckiem opuści rodzinną Wielką Brytanię, by zacząć żyć „na własną rękę”.

Zobacz też:  Kto jest biologicznym ojcem księcia Harrego? Odpowiedź przyniosły badania DNA 

Zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, a razem z tym również z przywilejów, jakimi są nie tylko tytuły, ale i dostępy do dworskich posiadłości czy skarbca. Harry i Meghan dużo poświęcili, by odciąć się od życia na świeczniku i blasku fleszy. Bo taki przecież mieli plan. Coś jednak mocno poszło nie tak.

Książę Harry unika rodzinnych spotkań

Harry ostatni raz widział się z ojcem podczas jego koronacji czyli w maju 2023 roku. Chociaż „widział”, to zbyt dużo powiedziane. Zaraz po ceremonii zbuntowany książę wybiegł z opactwa westminsterskiego, wsiadł w taksówkę, którą udał się na lotnisko, by czym prędzej wrócić do USA. Możliwe więc, że Karol III tego dnia nawet nie wiedział, że jego syn jest na miejscu. Harry był jeszcze w Wielkiej Brytanii we wrześniu, by uczcić pamięć swojej zmarłej babki – Elżbiety II. Pobyt ustawił jednak tak, by nie spotkać się ze swoją rodziną.

Redakcja poleca

Czy Harry spotka się z Karolem w Boże Narodzenie?

A co z Bożym Narodzeniem? Wielu kojarzy ten okres z czasem pojednania, jednak „royalsi” mają pozostać nieugięci. Jak donoszą brytyjskie media, tym razem to Harry ma chcieć skonfrontować się z ojcem, jednak ten po wybrykach syna miał stracić na to ochotę. "The Telegraph” twierdzi, że rodzina królewska nieszczególnie dobrze przyjęła pomysł zaproszenia Harrego i Meghan do Sandringham, gdzie mają w tym roku biesiadować. Podobnego zdania jest „Daily Mail”. Osoba z otoczenia rodziny miała przekazać dziennikowi, że okoniem staje przede wszystkim William.

Źródło: Radio ZET/Daily Mail/Telegraph 

Nie przegap
Rozwody, zdrady i bolesna śmierć. Oto najgorsze momenty z życia Elżbiety II
12 Zobacz galerię
fot. AFP/EAST NEWS