Obserwuj w Google News

Edyta Górniak zachwyca się Blanką. Dlatego pokonała Alicję Szemplińską? "Sensualna, smaczna"

2 min. czytania
27.02.2023 10:46
Zareaguj Reakcja

Blanka Stajkow zwyciężyła w preselekcjach do konkursu Eurowizji 2023. Edyta Górniak, która była przewodniczącą jury, nie ukrywała, że jej zdaniem Polka ma duże szanse na sukces. Zdradziła także, co jej zdaniem nie wyszło w występie Alicji Szemplińskiej.

Blanka Stajkow / Edyta Górniak
fot. Piotr Molecki/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS

Eurowizja 2023 przed nami, w tegorocznym konkursie Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow z piosenką "Solo". 23-letnia wokalistka znana z udziału w "Top Model" zachwyciła jurorów, choć widzom bardziej spodobał się występ Jana. Wygrana Blanki wywołała sporo kontrowersji, niezadowoleni z werdyktu widzowie zarzucają TVP manipulowanie głosowaniem, pojawiły się nawet plotki o rzekomej znajomości zwyciężczyni z Allanem Krupą, synem Edyty Górniak. Gwiazda, która była przewodniczącą jury, w rozmowie z Jastrząb Post otwarcie przyznała, że jej zdaniem piosenka Blanki to murowany hit, który ma szansę na podbicie światowego rynku muzycznego.

Edyta Górniak zachwycona występem Blanki. Polka faworytką Eurowizji 2023?

Edyta Górniak nie ukrywa, że jej zdaniem Blanka ma nie tylko szanse podbić Eurowizję 2023, ale nawet zrobić światową karierę muzyczną.

- Myślę, że wszyscy będą zdumieni, że mamy taką reprezentację w tym roku, dlatego, że Blanka jest trochę przeniesiona ze światowego rynku współczesnej muzyki. Ma dużo fanów, jest lekka, świeża, nieprzerysowana w niesmaczny sposób, kobieca, sensualna, fajna, smaczna. Myślę, że nawet to, co dzisiaj zrobiła, jakby to przenieść na większą scenę, jeśli się nie zestresuje, to będzie bardzo fajne - oceniła.

Zdaniem zdobywczyni historycznego 2. miejsca na Eurowizji, jej młodsza koleżanka stworzyła hit lata.

- Widzę na przestrzeni lat, że czasy się zmieniły i te współczesne, nowoczesne utwory też są fajnie przyjmowane. Poza tym myślę, że wszystkim ludziom w Europie, którzy będą chcieli oglądać Eurowizję, przyda się troszeczkę lekkości, a utwór "Solo" to naprawdę wakacyjny hit - podsumowała.

Redakcja poleca

Edyta Górniak o występie Alicji Szemplińskiej. To dlatego nie pojedzie na Eurowizję 2023?

Jedną z faworytek polskich preselekcji do Eurowizji 2023 była Alicja Szemplińska. Obdarzona potężnym głosem wokalistka zajęła jednak 6. miejsce. Zdaniem Edyty Górniak powodem może być dobór zbyt poważnego utworu.

- Troszeczkę nisko. Jestem zdziwiona, że tak nisko, bo ona ma piękny głos. Może ten utwór był trochę za smutny. Dzisiejsze głosowanie pokazuje, że ludzie potrzebują czegoś bardziej optymistycznego, zabawowego. Takiego lekkiego oddechu. Tych dramatycznych utworów było już dosyć dużo. Natomiast fajne show, fajnie się oglądało - oceniła.

Zgadzacie się z Edytą?