Obserwuj w Google News

Dziadek Józek z TikToka nie żyje. „Jest już tam, już go nie boli”

3 min. czytania
04.05.2023 08:03
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Dziadek Józek, a właściwie Józef Górny. 77-latek był uwielbianym tiktokerem – jego walkę o zdrowie śledziły setki tysięcy osób, a nagrania miały miliony wyświetleń. Odszedł 3 maja, a o śmierci poinformowała za pośrednictwem TikToka córka Dziadka Józka, Monika Jaskólska.

Dziadek Józek nie żyje
fot. screen TikTok jaskolska1

Nie żyje Dziadek Józek. 77-latek zmagał się z nowotworem. Postępy w leczeniu czy też trudniejsze chwile były dokumentowane na TikToku. Na początku kwietnia opublikowano film, w którym Dziadek Józek poruszał się bez pomocy wózka – wtedy wszyscy byli przekonani, że jego stan się poprawia. Słowa wsparcia płynęły nie tylko z Polski, ale i z całego świata. 77-latek stał się na swój sposób fenomenem. Teraz tysiące internautów opłakują stratę jednego z najbardziej pozytywnych ludzi na TikToku.

Zobacz także:  Gwiazda reality show zginęła w wypadku samochodowym. Miała tylko 28 lat

Nie żyje Dziadek Józek. Tiktokerzy wspierali go w chorobie

- Bardzo długo zastanawiałam się, jak wam to powiedzieć, ale stwierdziłam, że skoro tak z tatą przez ostatnie lata komunikowaliśmy się z wami, to tak samo skończymy tą jego piękną drogę. Tata odszedł dziś o pierwszej dziesięć. Jest już tam, już go nie boli – przekazała Monika Jaskólska na TikToku.

Dziadek Józek ostatnie miesiące spędzał w hospicjum. Jego marzeniem była altanka przed budynkiem – udało się spełnić tę prośbę niedługo przed odejściem 77-latka. Monika Jaskólska niejednokrotnie wraz z tatą dziękowała internautom za wsparcie. W jednym z filmów napisała, że Józek „odrzucił złe myśli”, czyta wszystkie komentarze, a pozytywne nastawienie jest bardzo ważne, co również potwierdzili lekarze.

Otrzymywał wsparcie nie tylko od internautów, ale też od gwiazd z pierwszych stron gazet. Dziadka Józka dopingowali m.in. Rafał Sonik, Piotr Kupicha czy zespół Enej. Kilka słów powiedziała też Anna Dymna i obiecała spotkanie.

- Józiu kochany, ja twoja rówieśnica chyba jestem. To ja ci mówię, że ty się trzymaj kochany, że życie jest piękne, uśmiechnij się, ja się do ciebie uśmiecham. Bo jak człowiek się uśmiecha, to od razu lepiej się czuje – mówiła aktorka. Po śmierci Dziadka Józka pod filmami z jego udziałem pojawiły się tysiące komentarzy. To tylko niektóre z nich:

- Monia, trzymaj się, kochana... To był wspaniały człowiek. To straszna wiadomość. Zrobiłaś wszystko, żeby mógł przeżyć swoje ostatnie dni dobrze - czytamy.

Redakcja poleca

- Panie Józku, to teraz tam na górze będą mieli z kim tańczyć... Tego, jak Pan szalał i jakie piękne pamiątki zostawił, nie zapomnimy nigdy - napisała internautka.

- Nie potrafię się napatrzeć na Pana, jakim pan jest/był pozytywnym człowiekiem. Będzie Pana brakowało, Pana poczucia humoru, uśmiechu - żegnała Dziadka jego fanka.

- Aż ciężko w to uwierzyć, że go nie ma, taki pozytywny człowiek. Myślę, że każdy by chciał mieć takiego tatę i taką córkę. jedno drugiego wspierało - czytamy na TikToku.

Dziadek Józek odszedł 3 maja w wieku 77 lat. 6 maja w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Kamienicy w Bielsku-Białej o godzinie 11:00 zostanie odprawiona msza żałobna. Później zgromadzeni będą towarzyszyć Dziadkowi w jego ostatniej drodze.

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News