Obserwuj w Google News

Jock Zonfrillo nie żyje. Gwiazdor "MasterChefa" miał tylko 46 lat

2 min. czytania
01.05.2023 15:57
Zareaguj Reakcja

Zmarł Jock Zonfrillo - juror australijskiej wersji programu kulinarnego "MasterChef". Miał jedynie 46 lat. Co było powodem zgonu szefa kuchni?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

30 kwietnia 2023 roku niespodziewanie odszedł Jock Zonfrillo. Był szkockim szefem kuchni i jednym z jurorów australijskiej wersji programu "MasterChef". Miał 46 lat.

Jock Zonfrillo nie żyje

Jak podaje Deadline, rodzina Zonfrillo potwierdziła śmierć mężczyzny.

Bliscy Zonfrillo wystosowali oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci kucharza.

Zdruzgotani, ze złamanymi sercami i nie wiedząc, jak mamy iść przez życie bez niego, dzielimy się informację, że Jock zmarł wczoraj. Można go opisać tak wieloma słowami, opowiedzieć o nim tak wiele historii, ale w tej chwili jesteśmy zbyt przytłoczeni, by zebrać myśli. Dla tych, którzy stanęli na jego drodze, zostali jego partnerami lub mieli szczęście być w jego rodzinie - zachowajcie tego dumnego Szkota w swoich sercach, kiedy następnym razem będziecie pić whisky.

Zonfrillo zmarł w Melbourne w Australii. Nie podano przyczyny jego śmierci. Policja nie potraktowała śmierci jako przestępstwa i obecnie przygotowuje raport dla koronera, który potwierdzi, co przyczyniło się do zgonu kucharza.

Oświadczenie w sprawie śmierci jurora "MasterChefa" wydali też przedstawiciele stacji Network 10 i Endemol Shine Australia.

Pracownicy Network 10 i Endemol Shine Australia są głęboko zszokowani i zasmuceni nagłą utratą Jocka Zonfrillo, ukochanego członka rodziny "MasterChef Australia". Jock zmarł wczoraj w Melbourne. "MasterChef Australia" w tym tygodniu nie zostanie wyemitowany.

Jock Zonfrillo urodził się 4 sierpnia 1976 roku w Glasgow w Szkocji jako Barry Zonfrillo. Przygodę z kuchnią zaczął jako 13-latek, pracując jako pomywacz w lokalnych restauracjach. W wieku 15 lat rzucił szkołę i został stażystą w kuchni The Turnberry Hotel. Następnie pracował w wielu lokalach, zdobywając tytuł szefa kuchni w wieku 22 lat. 

Redakcja poleca

Jock Zonfrillo: najważniejsze osiągnięcia

Przeprowadził się do Sydney w Australii, gdzie prowadził restaurację, w której wcześniej przez rok pracował. W 2013 roku otworzył dwa własne lokale. Jeden z nich - Orana, została uznana Australijską Restauracją Roku w 2018 i 2019 roku. Zonfrillo został nazwany  przez australijską prasę za "Najgorętszego Szefa Kuchni w Australii" w 2018 roku.

Pomimo sukcesu Zonfrillo popadł w długi i stracił restauracje Orana i Bistro Blackwood. W 2002 roku pojawił się też zarzut celowego podpalenia praktykanta szefa kuchni. Powodem miała być zbyt powolna praca. W sądzie tłumaczył się nieudanym żartem. Finalnie musiał zapłacić poszkodowanemu odszkodowanie w wysokości 75 000 dolarów australijskich (ponad 200 tysięcy złotych). W 2007 ogłosił upadłość.

Redakcja poleca

Mimo tego, w 2019 roku został nowym jurorem "MasterChef Australia" wraz z Melissą Leong i Andym Allenem, a rok później dołączył do jury australijskiej wersji "Master Chef Junior".  W 2021 roku wydał kontrowersyjny pamiętnik "Last Shot". Autorowi zarzucano, że przedstawione w nim wydarzenia nie był prawdziwe.

RadioZET.pl/Deadline