Obserwuj w Google News

Gwiazdor TVN pobity do nieprzytomności. Połamali mu kręgosłup

2 min. czytania
21.09.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Damian Sobek, który był finalistą 6. edycji programu „MasterChef”, został dotkliwie pobity w Chorzowie – donosi Tubachorzowa.pl. Do zdarzenia doszło 31 sierpnia, kiedy znany kucharz wychodził z marketu. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Gwiazdor TVN pobity do nieprzytomności. Połamali mu kręgosłup
fot. Artur Barbarowski/East News

Znany z  „MasterChefa” Damian Sobek został pobity 31 sierpnia. Chwilę przed zdarzeniem były finalista kulinarnego show TVN był pewny, że czeka go miły wieczór z rodziną.

– Po drodze dzwoniłem do ciotki, żeby wyciągnęła coś na kolację, a ja tylko podskoczę po chleb – mówił cytowany przez Tubę Chorzowa Sobek.

Nagle na jego drodze stanęło kilka nieznanych mu osób. Jeden z nieznajomych poprosił go o papierosa. Kiedy Damian spełnił jego prośbę, kolejna osoba zapytała, czy ją także poczęstuje. Po chwili został kopnięty w klatkę piersiową, później sprawcy zaczęli okładać go pięściami i kopać. W końcu kucharz stracił przytomność. Został wówczas okradziony z zegarka i pieniędzy. Tubachorzowa.pl podaje, że zabrano mu równowartość 5600 złotych.

Redakcja poleca

Po odzyskaniu przytomności Sobek próbował dostać się do pobliskiego sklepu, by poprosić o pomoc. Wtedy kolejny raz został zaatakowany.

– Kiedy się ocknąłem, słyszałem syreny i czołgałem się do sklepu po pomoc. Wtedy ktoś jeszcze podbiegł i na mnie skoczył – tłumaczył Tubie Chorzowa.

Kucharz odniósł liczne obrażenia, w tym złamanie kręgów odcinka lędźwiowego kręgosłupa, złamanie wyrostka poprzecznego prawego oraz stłuczenia głowy i tułowia. Został przewieziony do szpitala.

– To wszystko działo się bardzo szybko. Dopiero w szpitalu do mnie dotarło, jakie życie jest kruche. Bo za pięć minut mieliśmy jeść rodzinną kolację, a ja już w niej nie uczestniczyłem – powiedział dziennikarzom.

Damian Sobek dochodzi do siebie po pobiciu. Opublikował szczery post

Sobek odniósł się do zdarzenia w krótkim facebookowym poście. Wyznał w nim, że wciąż walczy z bólem, a słowa wsparcia, które do niego spływają, mają dla niego ogromną wartość.

„Kochani , ręce mnie bolą z pisania, iż dostaje mnóstwo wiadomości. Dziękuję Bardzo bo dobre słowo jest tu potrzebne na ból który przechodze. Jestem na zwolnieniu lekarskim w Holandii, gdzie mieszkam i pracuję. Jestem pod opieką dobrych lekarzy. Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam was Kochani i jeszcze będę gotować , tylko muszę wyzdrowieć [pisownia oryginalna – red.]” – napisał.

Damian Sobek z programu „MasterChef” został pobity. Policja ujęła jednego ze sprawców

Z ustaleń cytowanego serwisu informacyjnego wynika, że policjantom udało się ująć jednego ze sprawców. Jest to 13-latek, który mieszka w Chorzowie. Trwa postępowanie, które ma na celu ustalenie tożsamości pozostałych członków grupy odpowiedzialnej za zdarzenie. Sprawcom może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER