Obserwuj w Google News

Cezary Żak planuje koniec kariery. Aktor marzy o emeryturze

2 min. czytania
18.01.2023 15:10
Zareaguj Reakcja

Cezary Żak nie zamierza pracować do końca swoich dni. Aktor ma robić wszystko, by móc sobie pozwolić na odpoczynek i przejście na emeryturę. Kiedy planuje przestać występować w kolejnych filmach i serialach?

cezary-żak-planuje-koniec-kariery-aktor-marzy-o-emeryturze
fot. Mateusz Jagielski/East News

Cezary Żak już od 35 lat bawi publiczność, występując zarówno na scenie teatru, jak i na szklanym ekranie. Aktor zyskał popularność dzięki charakterystycznym rolom w serialach takich jak „ Miodowe lata” czy „ Ranczo”. Na co dzień gra na deskach teatrów Krystyny Jandy - Polonii i Och-Teatru. 61-letni artysta nie ukrywa, że po kilkudziesięciu latach aktorskich zmagań zaczyna czuć się zmęczony swym zawodem. Żak przyznał, że zaplanował już koniec swojej kariery. Kiedy uda się na emeryturę?

Redakcja poleca

Cezary Żak o przejściu na emeryturę. Ile jeszcze zamierza pracować?

W podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego aktor wyznał, że w przeciwieństwie do wielu kolegów z branży nie zamierza do ostatnich chwil być aktywny zawodowo. Cezary Żak miał już dokładnie przemyśleć to, jak chce poprowadzić swoją karierę. Wybrał też moment, w którym chciałby przejść na emeryturę.

- Chcę pracować jeszcze tylko dziewięć lat. (...) Nie wiem, czy mnie będzie stać na to, żebym poszedł na emeryturę, ale dzisiaj nie chcę pracować do końca życia. Robię wszystko, żeby mnie było stać - mówił w rozmowie z dziennikarzami.

Dziennikarze Wirtualnej Polski zauważają, że 70-latek rezygnujący z aktywności zawodowej nie powinien nikogo dziwić. Wskazują też, że ostatnimi czasy w Hollywood na emeryturę przechodzą znacznie młodsi artyści. Zdecydowali się na to między innymi Daniel Day Lewis, Jim Carrey czy Meg Ryan.

Cezary Żak zdradził też, jak zamierza spędzać czas, gdy nie będzie już musiał występować na scenie i pojawiać się na planach kinowych i telewizyjnych produkcji.

- Mam zamiar jeździć po świecie, czytać dużo książek, oglądać filmy i bawić się z wnukami - rozmarzył się artysta.

Niedawno Żak wypowiedział się też na temat kontynuacji „Rancza”. Aktor ma nadzieję, że nie dojdzie do prób wskrzeszenia serialu. Czyżby obawiał się, że powrót produkcji TVP przeszkodzi mu w planach przejścia na zasłużoną emeryturę?