Obserwuj w Google News

Alicja Majewska ostro o młodych artystach. "Mnie to nie imponuje"

3 min. czytania
23.02.2023 19:03
Zareaguj Reakcja

Alicja Majewska w gorzkich słowach skomentowała kondycję polskiej sceny muzycznej. „W parze z tym powinien iść talent literacki” – powiedziała i dodała, że młodsze pokolenie wokalistów jej nie imponuje.

Alicja Majewska
fot. Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News

Alicja Majewska jest legendą polskiej muzyki – wokalistka występuje na scenie od ponad 45 lat i ma na swoim koncie współpracę m.in. z Wojciechem Młynarskim i Włodzimierzem Korczem. Jej utwory takie jak "Odkryjemy miłość nieznaną", "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Marsz samotnych kobiet" czy "Wielki targ" zna niemal cała Polska. Gwiazda od 2019 roku pełni rolę jurorki w programie „The Voice Senior” i mimo wieku wciąż zachwyca swoją formą i wyjątkowym głosem.

Zobacz także:  Fani Piaska i Majewskiej oszukani. Po pieniądzach nie zostało ani śladu

Alicja Majewska od lat aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej

Mimo że Alicja Majewska ma już 74 lata, wciąż aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej. W 2022 roku gwiazda obchodziła 45-lecie współpracy artystycznej z Włodzimierzem Korczem, dając popis na festiwalu w Opolu. Wokalistka ma na swoim koncie medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za wkład w rozwój polskiej kultury.

Stan zdrowia gwiazdy jakiś czas temu uległ pogorszeniu – nadwyrężenie strun głosowych zakończyło się krwiakiem. Majewska musiała zrobić sobie 10-dniową przerwę od koncertowania, by „podładować baterie”.

Tak dużo pracuję i założyłam sobie, że przez 10 dni nie przyjmę żadnych koncertów, ale już końcówka stycznia gramy i cały luty zajęty, marzec zajęty

 – tłumaczyła w wywiadzie dla „Plejady”.

Dodała także, że nie zamierza spędzić krótkiego urlopu w łóżku – piosenkarka miała bardziej aktywne plany.

- Czekają na mnie przyjaciółki, imieniny sąsiadki. To będą bardzo intensywne dni i nie wiem, czy w tym czasie odpocznę – wyjaśniła.

Redakcja poleca

Alicja Majewska o kondycji młodego pokolenia wokalistów. Padły gorzkie słowa

Alicja Majewska wzięła ostatnio udział w programie Magdy Mołek „W moim stylu”. W trakcie wywiadu postanowiła podzielić się z prowadzącą swoją opinią na temat młodszego pokolenia artystów. Legendzie polskiej sceny nie podoba się fakt, że obecnie wokaliści nie potrafią połączyć dobrego tekstu z odpowiednią oprawą muzyczną.

- Oczywiście są ewenementy, prawda, ludzi, którzy świetnie piszą muzykę, świetnie teksty, chociaż ja wiem... Jak w pamięci bym pogrzebała, chyba bym nie znalazła takiego ewenementu natomiast, że ktoś pisze teksty i śpiewa, czy pisze muzykę i śpiewa. I to się stało takim jakby trendem i takim jakby obowiązkiem. Nie wiem, z czego to wynika. Niektórzy twierdzą, że z bardzo prozaicznego powodu, że to tantiemy i tak dalej. Ale mi się wydaje, że to nie tak – mówiła.

Zdaniem Majewskiej piosenkarze młodego pokolenia nie zawsze potrafią zadbać o jakość tekstu swoich utworów.

Sama słyszę w rozmowach, wywiadach właśnie z tymi wykonawcami młodszego pokolenia, jak rozmawiają dziennikarze, chociaż nieraz to za duże słowo, ale w każdym razie tak podnoszą wartość tej twórczości, że ona taka wartościowa, bo osobista. W takich przypadkach zawsze myślę, najważniejsze, żeby było dobre, niekoniecznie osobiste

 – powiedziała piosenkarka Magdzie Mołek.

Osobiste w takim sensie, że utożsamiam się z przesłaniem danego utworu, ale niekoniecznie w takim sensie pisze o swoich przeżyciach. Mogę i o swoich przeżyciach tylko w parze z tym powinien iść talent literacki. Tak sobie myślę, że mnie to nie imponuje, że ktoś sobie coś tam naskrobał

 – dodała Alicja Majewska, nie gryząc się w język.

Zgadzacie się?

RadioZet.pl/”Plejada”

Russel Crowe i Keanu Reeves
10 Zobacz galerię
fot. AFP/EAST NEWS