Obserwuj w Google News

Wojna w Ukrainie: Ukraińska tiktokerka pokazuje, jak wygląda życie w bunkrze. "Putin, czeka na ciebie" [WIDEO]

2 min. czytania
05.03.2022 17:18
Zareaguj Reakcja

Ukraińska tiktokerka o pseudonimie Valerisssh dzieli się z internautami materiałami, na których pokazuje, jak wygląda codzienne życie jej rodziny chroniącej się w bunkrze. Publikuje także obrazy zniszczeń poczynionych przez rosyjską inwazję.

Valerisssh
fot. screen: TikTok / @valerisssh

Wojna w Ukrainie nadal zbiera śmiertelne żniwo, rosyjska inwazja na naszych wschodnich sąsiadów trwa, a media informują o coraz brutalniejszych atakach, użyciu broni zakazanej przez międzynarodowe traktaty, a nawet mordowaniu ludności cywilnej i używaniu ludzi jako żywych tarcz. Ciężko opisać ogrom cierpienia Ukraińców i wyrazić emocje towarzyszące zbrojnej napaści. Cały świat solidaryzuje się z bohaterskimi obrońcami, a Polacy w imponujący sposób zjednoczyli się, by wspierać Ukraińców. Zbiórki pieniędzy i niezbędnych zapasów, transport, przyjmowanie rodzin pod swój dach, wsparcie psychologiczne - to tylko niektóre elementy zorganizowanej akcji pomocowej. Co ważne, w działania charytatywne zaangażowali się także celebryci, wielu z nich nie szczędzi sił i funduszy na szczytny cel.

Na tle wojennego koszmaru wyróżnia się pogoda ducha i niezwykła siła charakteru obywateli Ukrainy, którzy nawet w tak tragicznych chwilach pozwalają sobie na poczucie humoru i z dystansem relacjonują życie w zaatakowanej przez Rosję ojczyźnie. Hitem internetu okazała się historia psa "Rambo", którym zaopiekowali się żołnierze. Z kolei z życiem codziennym w wojennych realiach możemy zapoznać się dzięki materiałom publikowanym przez jedną z tiktokerek.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official
Redakcja poleca

Ukraińska tiktokerka pokazała, jak żyje się w bunkrze. Pokazała ogrom wojennych zniszczeń

Ukraińska tiktokerka o pseudonimie Valerisssh postanowiła pokazać światu codzienne życie w Czernichowie, mieście położonym w północnej części Ukrainy. Obecnie razem z rodziną mieszka w podziemnym schronie w obawie przed bombardowaniem i ostrzałem. Na swoim profilu regularnie publikuje krótkie nagrania, na których możemy zobaczyć, jak wygląda jej codzienne życie. Pokazała między innymi, jak zamiast suszarki do włosów używa opalarki, gotuje z mamą posiłek i jak usiłuje kupić coś do jedzenia w niemal opustoszałym supermarkecie.

Najbardziej wstrząsające są nagrania, na których Valerisssh pokazuje ogrom zniszczeń wywołanych rosyjską inwazją. Tiktokerka pokazała między innymi wnętrza zniszczonych budynków czy zbombardowane blokowisko.

- Żyję, jak umiem najlepiej. Dzięki, Rosjo!

- Uciekam przed Putinem, zwykły dzień, nic specjalnego.

- Putin, czekam na ciebie w Czernichowie.

- Ukraińskie bliny w schronie - podpisuje swoje nagrania Ukrainka.

Mamy nadzieję, że Valerisssh już niedługo będzie mogła razem z rodziną bezpiecznie opuścić schron, a rosyjska inwazja dobiegnie końca.