Obserwuj w Google News

Dziennikarz zapytał Zełenskiego, kiedy widział rodzinę. W oczach prezydenta pojawiły się łzy [WIDEO]

2 min. czytania
04.03.2022 17:21
Zareaguj Reakcja

Wołodymyr Zełenski cały czas pozostaje w Kijowie i nie zamierza uciekać ani z miasta, ani z kraju. Jak donosiły zagraniczne media, już trzy razy uniknął zamachu na swoje życie. Celem Władimira Putina jest m.in. zajęcie stolicy oraz obalenie tamtejszego rządu. Wołodymyr Zełenski cały czas pozostaje w kontakcie z mediami – ostatnio udzielił wzruszającego wywiadu.

Wołodymyr Zełenski
fot. Screen Twitter Channel4News

Wołodymyr Zełenski podczas krótkiego wywiadu miał łzy w oczach. Temat dotyczył jego rodziny – dziennikarze pytają już nie tylko o dalsze kroki Rosji w wojnie i postępy ukraińskich wojsk. Ciekawi ich również życie prywatne prezydenta i tego, jak sobie radzi w obecnej sytuacji.

Zobacz także:  Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Wołodymyr Zełenski zapytany o rodzinę miał łzy w oczach

W wyniku działań wojennych zginęło ponad 2 tysiące cywilów, w tym kilkadziesiąt dzieci. Ponad 600 tys. uchodźców z Ukrainy przekroczyło polską granicę w poszukiwaniu schronienia. Rosja już nie kryje się z tym, że jej celem są jedynie obiekty militarne.

Wołodymyr Zełenski sam jest ojcem dwójki dzieci, a podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim grzmiał na temat liczby zabitych niewinnych kilkulatków i nastolatków. Jak przeżywa rozłąkę z rodziną?

Prezydent Ukrainy udzielił wywiadu brytyjskim mediom. Dziennikarz Channel 4 News mógł usłyszeć, czym zajmuje się teraz Wołodymyr Zełenski. Spytał o to, jak wygląda jego życie po wybuchu wojny.

- Pracuję i śpię, to wszystko – odparł Wołodymyr Zełenski. Potem dziennikarz zapytał, czy polityk może zobaczyć się z rodziną. Prezydent zaprzeczył. Padło pytanie, kiedy widział żonę i dzieci.

Redakcja poleca

- Na początku tej wojny… nie, 3 dni temu, w połowie tej wojny  - odparł Wołodymyr Zełenski.

Potem rozmowę przerwał szef sztabu, który poinformował prezydenta o bombardowaniu w Babim Jarze. Zgromadzeni nie dowierzali, że doszło do ataku na miejsce pamięci – 80 lat temu Niemcy wymordowali tam ponad 30 tys. Żydów.

- To właśnie Rosja… Moje gratulacje – skwitował ironicznie Wołodymyr Zełenski.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official