Obserwuj w Google News

Martyna Wojciechowska ostro atakuje Kaczyńskiego. "Żenada, wstyd ostatnich dekad"

2 min. czytania
09.11.2022 15:22
Zareaguj Reakcja

Martyna Wojciechowska zabrała głos w sprawie oburzających słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach i alkoholu. Gwiazda TVN w ostrych słowach skomentowała wypowiedź prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński / Martyna Wojciechowska
fot. Artur Szczepanski/REPORTER / EAST NEWS / Instagram @martyna.world

Martyna Wojciechowska przyzwyczaiła nas do tego, że otwarcie wyraża swoje poglądy i nie szczypie się w język. Gwiazda TVN nie ukrywa, że nie po drodze jej z polityką Prawa i Sprawiedliwości. Nic zatem dziwnego, że postanowiła skomentować kontrowersyjne słowa Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że polskie kobiety zbyt dużo piją i ma to wpływ na ich gotowość do macierzyństwa. Wojciechowska nie kryła swojego zdenerwowania i pozwoliła sobie na ostre słowa.

Redakcja poleca

Martyna Wojciechowska atakuje Kaczyńskiego za słowa o polskich kobietach

- Wstyd! Żenada ostatnich dekad. Takim osobowościom trzeba odebrać możliwość wypowiadania się publicznie! Panie Jarosławie Kaczyński, nie ma pan pojęcia, dlaczego kobiety nie rodzą w tym kraju dzieci. A pana wypowiedzi na ten temat są nieprawdziwe, krzywdzące i zwyczajnie szkodliwe. Kobiety często świadomie nie decydują się na urodzenie dziecka. Bo boją się, że nie są w stanie zapewnić mu godnych warunków do życia. Nie, wasze 500+ nie rozwiązuje problemu. Bo nie potraficie ściągnąć alimentów z uchylających się od obowiązków ojców. Bo się boją komplikacji w ciąży (...) I tak właśnie jest w Polsce - rozpoczęła swoją wypowiedź na Facebooku Wojciechowska.

Martyna zwróciła uwagę fanów na fakt, że niepewna sytuacja na rynku pracy, brak żłobków, przedszkoli i wsparcia dla młodych mam są prawdziwymi problemami. Polki nie decydują się na zajście w ciążę, ponieważ nie są pewne bytu swojego i swoich najbliższych. Podróżniczka ostro skomentowała także niepoparte żadnymi badaniami dywagacje Jarosława Kaczyńskiego dotyczące alkoholizmu.

- Ale według pana młode kobiety nie chcą zachodzić w ciążę, bo wolą dawać w szyję. Mało tego, według pana mężczyźni mogą spokojnie pić 20 lat, zanim się uzależnią (skąd, do cholery, wziął pan te badania?!) a kobiety po dwóch latach zostają alkoholiczkami. Dosyć. Mam dość! P.S. Wiem, że mamy w Polsce wielu wspaniałych mężczyzn, których te słowa tak samo oburzają, jak nas, kobiety. Doceniam. I dziękuję Wam za wsparcie - podsumowała.

Internauci w komentarzach zgodzili się z ostrymi słowami Martyny. Przypomnijmy, że kontrowersyjną wypowiedź prezesa PiS skrytykowało wiele gwiazd, między innymi Agnieszka Woźniak-Starak i Anna Lewandowska.