Zamknij

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o życiu po śmierci męża. "Świat teraz przystopował"

Patrycja Chudolińska
19.03.2020 12:06

Małgorzata Ostrowska-Królikowska udzieliła pierwszego szczerego wywiadu po śmierci męża, Pawła Królikowskiego. Aktorka zdradziła, jak teraz wygląda jej życie.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą. Aktor był hospitalizowany od grudnia 2019 roku. Praktycznie do końca życia był aktywny zawodowa. Rodzina, bliscy i przyjaciele nie tracili nadziei na to, że w końcu wróci do zdrowia.

- Mąż walczy i jest bardzo dzielny (...) Wszyscy bardzo się mobilizują i pomagają, żeby mógł pracować i normalnie żyć - mówiła we wrześniu Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Niestety, Pawłowi Królikowskiemu nie udało się wygrać tej nierównej walki. Aktor zmarł w wieku 58 lat pozostawiając w żałobie żonę i dzieci.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o życiu po śmierci męża

Małgorzata Ostrowska-Królikowska może liczyć na wsparcie dzieci oraz przyjaciół. W rozmowie z "Faktem" zdradziła, jak wygląda jej codzienność, na którą dodatkowo wpływa teraz rozprzestrzeniający się w Polsce koronawirus.

- Trzeba jakoś żyć. Nie mam problemu z organizacją czasu. Nie brakuje nam zajęć domowych. Moje córki chętnie gotują teraz za mnie obiady, grają ze mną w szachy czy planszówki. Z przyjemnością spędzam czas z nimi i synami - opowiada aktorka.

Jednym z uspokajających zajęć gwiazdy jest zajmowanie się ogródkiem.

- Ale mam też ogródek, który potrzebuje opieki i praca w nim uspokaja. Polecam to każdemu, kto lubi. Świat teraz przystopował, więc trzeba skorzystać z okazji, by zająć się rodziną, domem i poddać się refleksji. Najcenniejsze, co mam, to świetne dzieci. Możemy na siebie liczyć. To największa siła i skarb - przyznała.

Na jednym z ostatnich opublikowanych przez aktorkę zdjęć widzimy, że faktycznie rodzina spędza ten trudny czas wspólnie.

RadioZET.pl/PCh